درمان دندان اضافه در دندانپزشکی دکتر مهرداد نقشینه

(دندانپزشکی زیبایی در غرب تهران)

در مطالب قبل بسیار تاکید کرده ایم که یکی از موارد بسیار مهم در زیبایی صورت هر فرد دندان های زیبا و سالم می باشد، بسیار دیده می شود که در دهان و دندان برخی از افراد ایراداتی از جمله رویش دندان های اضافی وجود دارد که این امر اعتماد به نفس و زیبایی فردا را تحت الشعاع قرار می دهد.

دندانپزشکی زیبایی در غرب تهران

دلیل رویش دندان های اضافه چیست :

گفته می شود که در علم دندانپزشکی بیماری های مختلفی وجود دارد که که باعث رویش دندان های اضافی می شود یکی از این بیماری ها هایپر دنت می باشد که احتمالا ژنتیک بر آن بسیار موثر است, همچنین دندانپزشکان معتقد هستند که فرم بد دهان مانند شکاف کام و لب از عواملی هستند که در رویش دندان های اضافی موثر می باشند هایپردنت، وضعیتی است که ممکن است با برخی بیماری ها،مرتبط باشد. از این نوع بیماری ها می توان به سندرم گاردنر و سندرم اهلر دانس اشاره کرد.

انواع دندان های اضافه :

جالب است بدانید که دندان های اضافه در قسمت های مختلف دندان ظاهر می شوند اما شابع ترین آن ها در قسمت دندان های دائمی در دندان های جلویی فک می باشد البته گفتنی است که هایپردنت ممکن است در مکان های دیگری در دندان نیز به وجود بیاید.

درمان دندان های اضافه :

یکی از راه هایی که برای درمان دندان های اضافه توصیه می شود، کشیدن دندان اضافه است که بستگی به نظر دندانپزشک مبنی بر لزوم کشیدن آن دارد. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به کشیدن دندان اضافی، عمل بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می پذیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *