بهترین متخصص ایمپلنت

تصوير بالا يک ايمپلنت ناموفق را نشان ميدهد که ظاهر دندان ها و لبخند را نازیبا کرده است. همانطور كه ميبينيد لثه و استخوان اطراف ايمپلنت دندان تحليل رفته و بخش هاى فلزى آن در قسمت دندان هاى قدامى كه بسيار در زيبايى لبخند و دندان ها تاثير گذار است كاملا مشخص است. يكى ديگر از علايم ناموفق بودن ايمپلنت لق بودن دائمى روكش آن است.

پروسه ى ايمپلنت كردن دندان پروسه ايست كه به بهترین متخصص ایمپلنت ، تجربه و دانش زيادى نياز دارد و اگر كار به درستى انجام نشود و توسط بهترین متخصص ایمپلنت انجام نگیرد، ايمپلنت شكست ميخورد.

چرا باید بهترین متخصص ایمپلنت را انتخاب کنید

هنگامی که به سراغ روش جراحی ایمپلنت های دندانی می آیید، بهتر است فردی را انتخاب کنید که  متخصص در زمینه ایمپلنت و حتی بهترین متخصص ایمپلنت باشد و نه فردی که این روش را فقط یک روش از چندین روش خود بداند و تخصص حرفه ای در این زمینه داشته باشد. کسی که تجربه زیاد در ایمپلنت های دندانی داشته باشد بهتر می تواند مراقبت ها و جراحی سطح بالا در زمینه ایمپلنت انجام دهد.

ایمپلنت فوری چگونه انجام میشود؟

توضیحات متخصص ایمپلنت و متخصص لثه ( دکتر علی صفار )

کیسی که توسط دکتر علی صفار در مورد آن توضیح میدهند به دلیل افزایش پوسیدگی در crown دندان ها است که حتی به سطح ریشه ها هم رسیده است و به اضافه اینکه اندو های نامناسبی دارند ایمپلنت فوری میشوند در واقع این دندان ها را خارج میکنند و ایمپلنت فوری را جایگزین آن می کنند

مزیت ایمپلنت فوری چیست؟

و ایمپلنت فوری به چه شرایطی نیاز دارد؟

بهترین متخصص ایمپلنت خطر عوارض را کاهش می دهد

عوارض ناشی از ایمپلنت دندان و حساسیت این درمان بهترین دلیل برای انتخاب یک متخصص خوب و بهترین متخصص ایمپلنت در یک کلینیک برای ایمپلنت دندان است. خطر وجود عوارض در دانش و تجربیات حرفه ای دندانپزشکی و بهترین متخصص ایمپلنت، احتمال کمتری دارد. انتخاب ایمپلنت دندان یک تصمیم بزرگ است. بنابراین بهترین متخصص ایمپلنت برای انجام این روش می تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد. بله، یک دندانپزشک عمومی با داشتن گواهینامه ممکن است هزینه کمتر نسبت به متخصص بگیرد ، اما این دندانپزشک  آموزش تجربه کمتری در زمینه ایمپلنت داشته است.

بهترین متخصص ایمپلنت می تواند بیماری لثه را بهتر مدیریت کند

 به عنوان بخشی از آموزش ایمپلنت دندان، بهترین متخصص ایمپلنت ویژگی های بیماری ها و عفونت های دهان و نحوه درمان آنها را می آموزند.

مهارت بهترین متخصص ایمپلنت، كيفيت ايمپلنت استفاده شده و محيط استريل در حين جراحى ايمپلنت می تواند عوامل تعيين كننده اى در موفقيت ايمپلنت دندان شما باشند.بعد از انجام جراحى و كاشت ايمپلنت دندان ، نوبت شما است تا نقش خود براى داشتن یک ايمپلنت دندان موفق رو بازی كنيد. كارهايى كه شما بايد براى موفقيت ايمپلنت خود انجام بديد شامل موارد زير است:

 • مصرف كامل آنتی بيوتيک هاى تجويز شده توسط بهترین متخصص ایمپلنت
 • استفاده از كمپرس سرد
 • استفاده از غذاهاى نرم در روز هاى اول جراحی ایمپلنت
 • رعايت بهداشت دهان و دندان ها
 • ترک سيگار حداقل تا دو هفته بعد از جراحی ایمپلنت

ویژگی هایی که بهترین متخصص ایمپلنت باید داشته باشد چیست؟

آیا بهترین متخصص ایمپلنت بورد تخصصی در زمینه ایمپلنت دندان دارد؟

همه دندانپزشکان معمولا پس از اینکه دوره دندانپزشکی عمومی خود را می گذرانند می توانند در زمینه ایمپلنت دندان کار کنند و ایمپلنت دندان بکارند. اما بهترین متخصص ایمپلنت دندان کسی است که علاوه بر تحصیلات در زمینه دندانپزشکی عمومی ، چند سال دوره ها و تحصیلات تخصصی در زمینه مهارت‌های جراحی ، اطلاعات در مورد بیماری های لثه و جراحی لثه و به خصوص ایمپلنت دندان دیده است. دوره‌ های تخصصی دندانپزشکی نیاز به رعایت استانداردهای بالا و آموزش و عملکرد در سطح عالی دارند.

بهترین متخصص ایمپلنت چندسال سابقه در زمینه ایمپلنت دندان دارد؟

تجربه کافی در دندانپزشکی به خصوص ایمپلنت دندان اهمیت زیادی دارد زیرا یک متخصص ایمپلنت دندان و بهترین متخصص ایمپلنت با تجربه ، با تمامی مراحل آشنایی کامل دارد و حتی میداند برای هر مرحله چه مدت زمان نیاز است. سال‌های کاری زیاد و موارد متعدد درمانی و انواع بیماران باعث افزایش تجربه و مهارت بهترین متخصص ایمپلنت دندان  و اخذ تصمیم درست در زمینه ایمپلنت دندان میشود

هزینه های ایمپلنت دندان در مطب بهترین متخصص ایمپلنت چقدر میباشد؟

هزینه ایمپلنت دندان باید علاوه بر استفاده از مواد خوب معقول و منصفانه باشد .چون پروسه ایمپلنت دندان سه ماه هست اصولا هزینه ها هم باید اقساطی باشند.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان ، باید علاوه بر گذراندن دوره عمومی ۶ ساله دندانپزشکی و بعد از آن با قبول شدن در رشته تخصصی پریو یا پروتز های دندانی و ایمپلنت دندان به مدت ۳ تا ۵ سال منظم در دانشگاه معتبر دوره مربوط را گذرانده باشد و همچنین در امتحانات بورد که بعد از اتمام دوره گرفته می شود ،قبول شده باشد که در دوره تخصص کلی بیماران مختلف را درمان می کند و به  تجربه بالایی در درمان بیماران  ایمپلنت دندان می رسد.

 بهترین متخصص ایمپلنت دندان باید در زمان معین مراحل درمان و تمامی معایب و مزایای تصمیم گیری های متخلف درمانی ایمپلنت دندان را به اطلاع بیمار متقاضی ایمپلنت دندان برساند.

شما باید قبل از انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان مطمئن شوید او تمام معاینات اولیه دندان را انجام داده و موارد زیر را در نظر می‌گیرد:

 • تهیه رادیوگرافی ها و فتو گرافی های مناسب از بیماران برای درمان ایمپلنت دندان
 • غربالگری سرطان دهان
 • معاینه کلی سلامت لثه و استخوانهای فک
 • ارزیابی کامل بایت از جمله الگوی لق شدن دندان‌ها، ساییدگی آنها و عملکرد کلی بایت
 • عملکرد مفصل گیجگاهی فکی
 • مناسب بودن استخوان از نظر اندازه و شکل و تراکم و مناسب بودن بافت لثه در ناحیه کاشت ایمپلنت دندان

بررسی دلایل به وجود آمدن عفونت ایمپلنت توسط بهترین متخصص ایمپلنت در دندانپزشکی خوب در غرب تهران :

 از دلایلی که باعث عفونت ایمپلنت دندان می شود عدم قرار گرفتن کامل ایمپلنت دندان در استخوان فک می باشد. در اطراف ایمپلنت دندان در واقع باید استخوان قرار بگیرد اگر ایمپلنت دندان لق باشد می تواند تولید عفونت کند.چنانچه اگر ایمپلنت دندان با استخوان فک به صورت کامل جوش نخورد جای نگرانی نیست زیرا می توان این درمان را دوباره انجام داد.عفونت ایجاد شده بعد از کاشت ایمپلنت دندان می تواند دلیل های زیادی داشته باشه دلایلی چون پوکی استخوان، سیگار کشیدن، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، دیابت و یا بیماری ضعف سیستم ایمنی بدن و… می باشد

مراقبت های لازم توصیه شده بعد از کاشت ایمپلنت دندان توسط بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران :

 • سه هفته اول با ایمپلنت دندانی چیزی جویده نشود.

 • ایمپلنت دندان خود را مسواک بزنید و بهداشت دهان را رعایت کنید.

 • هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید.

 • برای تمیز کردن ایمپلنت دندان خود از اشیای نوک تیز استفاده نکنید.

نکته : طول عمر درمان ایمپلنت دندان به طور میانگین ۲۰ الی ۲۵ سال می باشد که در صورت مراقبت های بیشتر و همچنین انجام درمان توسط بهترین متخصص ایمپلنت دندان می تواند جایگزین مناسبی برای دندان های طبیعی شما باشد و با عمر طولانی پاسخگوی نیاز های شما باشد.

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان توسط بهترین متخصص ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی خوب مهراد :

 • پیوند استخوان اتوگرافت

 • پیوند استخوان آلوگرافت

 • پیوند استخوان زنوگرافت

 • پیوند استخوان آلوپلاست

دلایلی که باعث می شوند کاشت ایمپلنت دندان توسط فردی غیر از بهترین متخصص ایمپلنت ناموفق باشد چیست؟

 • کلینیک دندانپزشکی مهراد در غرب تهران دارای بهترین متخصص ایمپلنت دندان در غرب تهران می باشد که این متخصص ایمپلنت دندان عوامل متعددی که در سلامت یک ایمپلنت دندان موثر میباشد را در نظر داشته و آن را رعایت می کند

ضعف بهداشت دهان در ایمپلنت و بررسی آن توسط بهترین متخصص ایمپلنت :

حفظ بهداشت دهان پس از کاشت ایمپلنت دندان اهمیت زیادی دارد و نقش مهمی در موفقیت درمان ایفا می‌کند. در صورتی که محدودیت‌هایی دارید که بر دامنه حرکتی دستان شما در هنگام مسواک زدن تأثیر می‌گذارد یا به هر شکلی در توانایی تمیز کردن دندان‌ها اختلال ایجاد می‌کند، احتمالاً کاشت ایمپلنت دندان برای شما مناسب نیست. در صورتی که بهداشت دهان را رعایت نکنید تجمع پلاک و باکتری‌ها منجر به عفونت لثه در پیرامون ایمپلنت دندان می‌شود. اگر عفونت لثه پیشرفت نماید باعث تحلیل رفتن استخوان فک، لق شدن ایمپلنت دندان و از دست دادن آن می‌شود.

 بیماری لثه و بررسی آن توسط بهترین متخصص ایمپلنت که تخصص در زمینه پریودنتال دارد :

داشتن لثه سالم معیار مهمی برای جراحی ایمپلنت دندان است. در صورت وجود بیماری لثه نمی‌توانید ایمپلنت دندان بکارید بلکه باید پیش از آن، مشکل لثه را حل کنید. بیماری لثه به التهاب یا عفونت لثه گفته می‌شود که باعث تخریب بافت لثه و استخوان فک می‌شود. در صورتی که این عفونت درمان نشود ایمپلنت دندان را احاطه کرده و باعث شکست درمان می‌شود. در صورتی که عفونت لثه دارید حتماً به دندانپزشک مراجعه کنید.

کم بودن استخوان فک و بررسی توسط بهترین متخصص ایمپلنت :

موفقیت درمان بستگی زیادی به کیفیت و حجم استخوان در محل کاشت ایمپلنت دندان دارد. در صورتی که استخوان سالم به اندازه کافی وجود نداشته باشد نمی‌تواند ایمپلنت دندان و فشار وارد بر آن را تحمل کند بنابراین درمان با عدم موفقیت مواجه می‌شود. تحلیل رفتن استخوان در افرادی که پوکی استخوان دارند اتفاق می‌افتد. در این وضعیت تراکم استخوان کاهش یافته و استخوان‌ها شکننده می‌شوند بنابراین خطر شکستن آنها بیشتر است. عفونت شدید لثه نیز باعث تخریب استخوان فک می‌شود. همچنین در صورتی که مدت زیادی از کشیدن دندان گذشته باشد استخوان تا حدی باز جذب شده و کوچک می‌شود.

سیگار کشیدن که هر دندانپزشک و متخصص ایمپلنت آن را منع می کند:

سیگار کشیدن یکی از عوامل ناموفق بودن درمان ایمپلنت دندان است چون باعث محدود شدن جریان خون در لثه و کند شدن فرآیند التیام بافت‌ها می‌شود. چندین پژوهش نشان داده‌ اند میزان عدم موفقیت درمان ایمپلنت دندان در افراد سیگاری ۲۰% است. البته باید بدانید اگر سیگاری هستید به این معنی نیست که نمی‌توانید ایمپلنت دندان بکارید بلکه باید بهداشت دهان را به خوبی رعایت کنید و سیگار را ترک کنید . اگر نمی‌توانید حداقل باید سیگار را یک هفته قبل از عمل کنار بگذارید و حداقل تا دو ماه پس از عمل نکشید.

یادآوری : در صورتى كه قرار است در آينده دندان خود را ايمپلنت كنيد، بايد بدانيد كه بهتر است سيگار را تا حدامکان ترک كنيد. مصرف سيگار ممكن است ايمپلنت دندان شما را به دردسر بياندازد. همچنين استفاده از نخ دندان و مسواک به صورت مرتب، بعد از ايمپلنت كردن دندان ضرورى است.

طول مدت درمان ایمپلنت دندان توسط بهترین متخصص ایمپلنت به چه چیزی بستگی دارد؟

طول مدت درمان ایمپلنت به چندین عامل بستگی دارد. اگر حجم استخوانی که در آن ایمپلنت جای گذاری می شود، به میزان مورد نیاز از ارتفاع و قطر استخوان خوبی برخوردار نباشد، دندانپزشک به پیوند استخوان روی می آورد تا کمبود استخوان اطراف ایمپلنت رفع شود.
پیوند استخوان ممکن است همراه با پروسه ی درمان ایمپلنت دندان صورت گیرد و یا قبل از شروع درمان کاشت ایمپلنت نیاز به تامین حجم کافی استخوان اطراف دندان داشته باشیم. در صورتی که قبل از شروع فرآیند کاشت ایمپلنت دندان نیاز به پیوند استخوان داشته باشیم، مدت زمانی حدود ۶ تا ۹ ماه لازم است تا بستر استخوان برای کاشت ایمپلنت دندانی آمادگی پیدا کند. اگر همزمان با کاشت ایمپلنت دندانی پیوند استخوان نیز انجام شود، از زمان شروع کاشت ایمپلنت دندانی مدت زمانی حدود ۴ الی ۹ ماه لازم است تا این پروسه انجام شود.
با مواردی که در بالا ذکر شد می توان به این نتیجه رسید که مدت درمان ایمپلنت تا چندین ماه نیز ممکن است به طول بیانجامد. در این مدت دندانپزشک با توجه به کیفیت و کمیت استخوان و نوع ایمپلنت دندانی به بیمار پروتز دندان موقت پیشنهاد می کند تا زیبایی و ظاهر فرد حفظ شود. طول مدت جراحی و کاشت ایمپلنت دندانی معمولا از ۳۰ دقیقه تا ۱۲۰ دقیقه طول می کشد و این زمان مستقیما ربط به تعداد ایمپلنت ها و شرایط دهان بیمار دارد. مواقعی که علاوه بر کاشت ایمپلنت دندانی نیاز به تغییر شرایط کف حفره سینوس در فک بالا داشته باشیم، قطعا این زمان افزایش می یابد.

 • فرآیندهای دیگر جراحی

برای ادغام استخوانی نیاز است ایمپلنت با استخوان سالم احاطه شود. به منظور بقاء طولانی مدت و کاهش طول درمان ایمپلنت دندان نیاز است بافت نرم سالم ضخیمی (لثه) آن را در بر بگیرد. طبیعی است که اگر استخوان یا لثه معیوب باشد، جراح نیاز به بازسازی آن پیش و یا در حین جایگیری ایمپلنت توسط جراحی های جانبی از جمله پیوند استخوان دارد.

برای اطلاعات بیشتر درمورد هزینه ایمپلنت و خدمات ایمپلنت با کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران همراه شوید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *