طیف رنگی درمان کامپوزیت ونیر

(قیمت کامپوزیت ونیر)

باید بدانید که کامپوزیت ونیر ها به همان آسانی که مینای دندان ها رنگی می‌ شوند، تغییر رنگ نمی‌ دهند، اما کامپوزیت ونیر ها هم به مرور زمان تغییر رنگ می‌ دهند. لکه‌ های رنگی سطحی معمولاً پس از مواجهه‌ مکرر با نوشیدنی‌ های بسیار رنگی مثل چای، قهوه و … ایجاد می‌ شوند. همچنین افرادی هم که سیگار مصرف می کنند باید بدانند که نیکوتین موجود در سیگار باعث ایجاد لکه‌ های زرد یا قهوه‌ ای روی کامپوزیت ونیر می‌ شود.

قیمت کامپوزیت ونیر

آنچه در تصوير بالا می بينيد، كامپوزيت هايى هستند كه مخصوص زيبايى هستند و در اصلاح طرح لبخند و اصلاح شكل دندان ها به كار می روند اين كامپوزيت ها دارای طيف های رنگی مختلفى هستند و با كامپوزيت هايى كه برای ترميم دندان ها به كار می روند تفاوت دارند.

روش های سفید کردن دندان کامپوزیت ونیر : 

  • مسواک زدن دندان‌ ها بعد از نوشیدن چای یا قهوه :

    بعد از خوردن قهوه یا وعده‌ های غذایی مسواک بزنید زیرا استفاده از مسواک می‌ تواند باعث کاهش باکتری و مواد اسیدی و قندی به دندان‌ها شود و به این ترتیب، مانع از رنگ گرفتن بیش‌ کامپوزیت دندان می‌ شود.

  • دندان‌ های اطراف کامپوزیت را سفید کنید.

    هنگامی که  می‌ خواهید از درمان کامپوزیت ونیر استفاده کنید، دندانپزشک به شما پیشنهاد می دهد برای هماهنگی بیشتر رنگ دندان‌ های دیگر با کامپوزیت دندان، دندان‌ های اطراف را سفید کنید. این کار یک روش پیشگیرانه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *