بهداشت دهان و دندان چیست؟

(دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه)

همه ما در زمان کودکی به زور و اجبار مسواک می زدیم، و حتی خیلی مواقع سعی در فرار کردن از مسواک زدن می کردیم. ولی کم کم با بزرگ شدن و آشنا شدن با مشکلات دهان و دندان متوجه علت اجبار به مسواک زدن شدیم. اولين قدم برای سالم بودن، عمل به شعار زیبای پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین می توان گفت پيشگيری از بروز بيماری و درمان آن در مراحل اوليه مهمترین قدم برای سلامت می باشد.

درد دندان باعث بهم ریختگی بدن می گردد به گونه ای که اگر مبتلا به دندان درد باشید، در صورت بر طرف نکردن مشکل، به ناچار تغذیه و نحوه خوردن تان متفاوت می شود و به تبع آن مشکلات گوارشی در بدن ایجاد می گردد و تاثیر منفی آن به باقی قسمتهای بدن انتتقال می یابد. بنابراین متوجه این موضوع می شوید که رعایت بهداشت دهان و دندان بر حفظ سلامت بدن بی نهایت موثر می باشد و در صورتی که می خواهید از دندانهای خود در برابر پوسیدگی محافظت نمایید باید به بهداشت دهان بی نهایت توجه نمایید، بهترین شیوه ها و وسایل را برای حفظ دندان فراهم نمایید، در فواصل مناسب به دندانپزشک مراجعه نموده تا دندانها بررسی شده و در صورت پدید آمدن مشکل از همان ابتدا آن را رفع نمایند.

کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران

اگر بهداشت دهان و دندان  را رعایت ننمایید امکان ابتلا به پوسیدگی دندان، بیماریهای مختلف دهان از قبیل التهاب لثه، عفونت لثه، آفت، افتادن دندان و بیماریهای دیگر که در این مقاله نمی گنجد ، وجود دارد. خوشبختانه برای مبتلا نشدن به این بیماریها، فقط کافیست بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید.

این مسئله که همیشه درون دهان انسان مملو از باکتریهای مختلف می باشد غیر قابل اجتناب می باشد، بنابراین مرتبا باید دهان را شست و دندانها را مسواک زد تا مواد غذایی مورد نیاز برای رشد بیشتر باکتریها را محدود نمایید و در نتیجه از رشد آنها و پوسیدگی دندان ها و همچنین بیماریهای لثه جلوگیری نمایید. در صورتیکه شما به بهداشت دهان و دندانتان اهمیتی ندهید محکوم به ابتلا به بیماریهای دهان و دندان هستید و در صورت ابتلا به این بیماریها ناچار به صرف هزینه و زمان گرانبهایتان جهت درمان آن از قبیل پر کردن، روکش کردن، جراحی دندان آسیب دیده و درمانهای دیگر می باشید.

در این مقاله به اهمیت بهداشت دهان و دندان پرداختیم .به طور کلی بهداشت و مراقبت از دهان و دندان از طرق مختلفی انجام می گیرد. که در مقاله ای دیگر به آن می پردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *