سوالات مهم درباره سلامت دندان

(دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه)

همانطور که می دانید وضعیت نامناسب دندان ها همواره با درد دندان همراه است که می توان گفت دندان درد یکی از بدترین انواع درد محسوب می شود. علاوه بر این، عدم توجه به سلامت دهان و دندان می تواند زشتی دندان ها را در پی داشته باشد که بر زیبایی صورت افراد تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

۱_ چگونه به ترس از دندانپزشکی غلبه کنیم :

مهم ترین نکته این است که به دلیل ترس از دندانپزشکی صبر نکنید تا درد دندان هایتان غیرقابل تحمل شود. اگر به مرحله ای برسید که درد دندان غیرقابل تحمل شود و یا بعد از چند روز دندان درد به دندانپزشک مراجعه کنید، باید بدانید که بعد از این بی توجهی دیگر داروهای بی حس کننده تاثیر چندانی روی دندان شما ندارند. بدین ترتیب مدت حضور شما در مطب و پروسه معاینه و درمان درد دندان هایتان نیز طولانی می شود که این موضوع به تنهایی می تواند بیش از پیش شما را عصبی کند.

دکتر مهرداد نقشینه : از مصرف داروهای مسکن قوی یا نوشیدن قهوه و نوشیدنی های انرژی زا قبل از مراجعه به دندانپزشک خودداری کنید زیرا این مواد خوراکی تاثیر داروهای بی حس کننده را کاهش می دهند.

کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران

چگونه می توانیم به درستی از دندان هایمان مراقبت کنیم :

در درجه اول بهترین روش برای مراقبت ار دندان هایتان این است که  با یک مسواک با درجه سختی متوسط روزی دو بار و هر بار بیشتر از ۳ دقیقه دندان هایتان را مسواک بزنید. این نکته را هم به یاد داشته باشید که مسواک های نرم برای افراد با دندان های حساس مناسب تر هستند. به یاد داشته باشید که هر دندان را از تمامی جهات تمیز کنید و سعی کنید به صورت جارویی، مسواک را از بالا به سمت پایین بکشید. معمول ترین اشتباه افراد در مسواک زدن این است که از راست به چپ مسواک می زند که در نتیجه آن باکتری ها و جرم بیشتر به زیر لثه و فضاهای خالی اطراف دندان می رود.و باعث بروز دیگر مشکلات دندانی می شوند

کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران

چگونه می توانیم به درستی از دندان هایمان مراقبت کنیم :

روکش کردن دندان می تواند به سلامت دهان و دندان کمک کند :

بهتر است بدانید که روکش های دندانی صفحات سرامیکی هستند که در درون مینا و در لایه خارجی دندان هایتان جایگذاری می شوند و قطعا استفاده از آن ها باعث بهبود ظاهر و رنگ دندان هایتان می شود. برای اینکه بهتر متوجه شوید می توان گفت که تا حدودی می توان این روکش ها را با ناخن های مصنوعی مقایسه کرد که با چسبی خاص به دندان هایتان چسبانده می شوند. دندانپزشک معمولاً لایه ای از مینای دندان شما را برداشته که از ۰٫۵ تا ۰٫۷ میلی متر بیشتر نمی شود و تاثیر خاصی بر روی سلامت و کارکرد دندان شما ندارد.

روکش های دندانی می توانند کمک قابل توجهی به شما بکنند اگر:

  • بین دندان هایتان شکاف های بزرگی داشته باشید.
  • رنگ دندان شما متفاوت بوده و نتوان به راحتی آن را سفید کرد.
  • از شکل دندان های خود خوشتان نمی آید.
قیمت لمینت دندان

دکتر مهرداد نقشینه : به شما توصیه می کنیم برای سلامت دندان هایتان اگر که یکی از دندان های شما به هر دلیل افتاده باشد، سعی کنید که سریعاً آن را با دندان مصنوعی جایگزین کنید. بسیاری از بیماران دندان های از دست داده خود را به دلایلی از جمله هزینه زیاد یا پیدا نبودن دندان از دست رفته، جایگزین نمی کنند. اما بهتر است بدانید که با گذشت زمان، دندان های مجاور دندان افتاده را حرکت می دهند و هیچ فضایی برای تاج دندان یا ایمپلنت جدید باقی نمی ماند. و همچنین دیگر دندان های مجاور نیز جای خالی را پر کرده و به سمت جلو خم می شوند. بدین ترتیب دندان های سالم دیگر هم با مشکل مواجه می شوند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *