سوالات متداول بیماران کلینیک دندانپزشکی مهراد

ایمپلنت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت

فرق کامپوزیت و ایمپلنت چیست ؟

این دو مورد کاملا متفاوت هستند ایمپلنت دندان برای کسانی است که دندان از دست دادند و می خواهند یک دندان، جایگزین دندان از دست رفته خود کنند. ونیر کامپوزیت (کامپوزیت) برای اصلاح شکل و فرم و رنگ دندان می باشد و می تواند جنبه زیبایی داشته باشد در اصل در ونیر کامپوزیت یک لایه روی دندان قرار می گیرد و ظاهر دندان را اصلاح می کند.

بهترین جنس ایمپلنت برای کدام کشور می باشد ؟

خوب و بد بودن جنس ایمپلنت دندان ربطی به کشور سازنده آن ندارد (بر خلاف تصوری که اکثر مردم دارند) امکان اینکه یک ایمپلنت برای کشور های اروپایی باشه و جنسش خوب نباشه و یا ممکنه یک ایمپلنت دندان ساخت کره باشه و جنسش خیلی خوب باشه بنابراین بهترین کار این است که بهترین ایمپلنت را با توجه به شرایط خود و با مشورت متخصص انتخاب کنید.

یا فردی با سن ۱۵ سال هم می تواند ایمپلنت دندان انجام دهد ؟

بله می تواند، فردی که دندان های شیری نداشته باشد و دندان اصلیش رو از دست داده باشد می تواند ایمپلنت دندان انجام دهد.

درمان ایمپلنت دندان چقدر دوام دارد ؟

در این باره نمیشه عدد خاصی رو گفت زیرا به شرایط بیمار بستگی داره  اگر بهداشت دهان و دندان بیمار خوب باشه، بیماری سیستمیک نداشته باشه و همچنین جنس استخوانی که ایمپلنت در آن قرار می گیرد خوب باشه ۲۰ الی ۴۰ سال می تواند دوام  داشته باشد.

در چند جلسه یک دندان را ایمپلنت می کنید ؟

حداقل سه جلسه و به شرایط بیمار هم بستگی دارد اگر عفونت و مشکل خاصی وجود نداشته باشد در همان جلسه اول که دندان را می کشیم ایمپلنت دندان را هم قرار میدهیم و دو جلسه برای روکش نیاز است، بعضی اوقات باید سه الی چهار ماه از کشیدن دندان بگذرد بعد ایمپلنت دندان را قرار دهیم.

ایمپلنت در چه مواردی کاربرد دارد ؟

در مواردی که یک یا بیش از یک دندان از بین رفته باشد و بین دندان ها فاصله  زیاد باشد و دندان های مجاور طبیعی باشد همچنین در مواردی که  انتهای هر قوس دندان در یک یا چند دندان از بین رفته باشد و تنها یک  سمت دندان طبیعی سالم باشد.

کاندیدای مناسب برای ایمپلنت دندان چه کسانی هستند ؟

افرادی که سیستم بدنی نسبتا سالمی داشته باشند کاندیدای مناسب برای انجام این درمان هستند. و تنها در بیماران دیابتی که دیابت قابل غیر قابل کنترل دارند این درمان محدودیت دارد.

آیا ایمپلنت توسط بدن پس زده می شود ؟

جراحی ایمپلنت دندان مانند پیوند ریه و قلب و … نیست و به دلیل این که از جنس تیتانیوم است و تیتانیوم با بدن سازگاری بسیار بالایی دارد ایمپلنت دندان توسط بدن پس زده نمی شود.

هوم بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان

هوم بلیچینگ چه کاری انجام میدهد؟

بلیچینگ کلا با از بین بردن رنگدانه های مواد غذایی که در دندان ها باقی مانده است دندان ها رو به سفیدترین حالت ممکن تبدیل می کند در بلیچینگ دو روش وجود دارد هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ . در روش آفیس در یک جلسه در کلینیک دندانپزشکی سفیدی دندان اتفاق میافتد ولی در هوم مدت زمان طولانی تر نیاز دارد و بهترین کار این است که یک جلسه آفیس انجام شود و بعد هوم انجام شود تا ماندگاری بیشتر شود.

آیا امکان بلیچ با روکش دندان وجود دارد؟

بله این کار امکان پذیر است حتی اگر روکش دندان داشته باشید اما رنگ روکش دندان تغییری نخواهد کرد و فقط رنگ دندان شما را سفید می کند و تنها چاره این است که روکش دندان را عوض کنید و رنگی برای آن انتخاب کنید که به بقیه دندان ها بیاد.

هوم بلیچینگ رو چطور میتونیم تهیه کنیم؟

شما میتونید به دندانپزشک مراجعه کنید تا از دندان شما قالب گیری انجام بشه و برای شما تری مخصوص هوم بلیچینگ رو آماده کنند

اثر هوم بلیچینگ چقدر هست تا سفید کنه؟

هوم بلیچینگ اسید ضعیف تری داره و برای اینکه اثر هوم بلیچینگ حفظ شود باید قالبی که برای شما آماده شده است را هرچند وقت یکبار استفاده کنید البته این قالب برای شما ماندگار است و نیاز به مراجعه دوباره و چندین باره به کلینیک ندارد. با یکبار قالب گذاشتن در دهان هم دندان ها سفید نمیشود و باید چندین بار تکرار شود البته به تعداد متعادل . اما آفیس بلیچینگ با یکبار انجام دندان رو سفید میکنه

هوم بلیچینگ رو یکبار انجام بدهیم کافیست؟

شما وقتی هوم بلیچینگ انجام میدهید تری و یا همان قالب هوم بلیچینگ را برای همیشه دارید و هروقت نیاز داشته باشید میتونید ازش استفاده کنید

هوم بلیچینگ با یکبار قرار دادن قالب در دهان دندان را سفید نمیکند و باید طبق دستور دندانپزشک تکرار شود اما آفیس بلیچینگ با یکبار انجام دندانها را سفید میکند

بعد از ارتودنسی حدود ۱۰ دندان من زرد و پوسیده شده است میشه قبل از ترمیم بلیچینگ کرد یا زیان دارد؟

قبل از ترمیم بلیچینگ انجام شود بهتر است برای هوم بلیچینگ یک روز باید قالب گیری انجام شود و به کلینیک جهت تحویل تری و مواد بلیچینگ مراجعه شود .

اگر رنگ دندان رو خیلی سفید نمیکند پس یعنی تاثیر چندانی ندارد؟

هوم بلیچینگ به هر حال رنگ دندان را سفیدتر میکند اما اگر سفید یخچالی مدنظر کسی باشد خیر به اون سفیدی تغییر رنگ پیدا نمیکند. منظور این است که اگر ته رنگ دندان ها شیری رنگ هست نمیتونه اون رو کاملا سفید خالص کند اما خیلی سفیدتر از رنگ اولیه میشه

من جای چسب های ارتودنسی که انجام دادم هنوز باقی مونده میتونم بلیچینگ انجام دهم؟

خب شما اول باید پالیش دندان رو انجام بدهید یعد از انجام پالیش اگر دوست داشتید دندان ها سفیدتر شود بلیچینگ انجام دهید

لطفا قیمت بدین و اینکه قبل هوم آفیس انجام بدهیم؟

اگر قبل از هوم بلیچینگ داخل کلینیک آفیس بلیچینگ انجام دهید نتیجه خیلی بهتری خواهید داشت و بعد از آن میتونید هوم بلیچینگ بگیرید

قیمت هوم و آفیس فعلا هرکدام ۱ تومان است که برای اطلاعات بیشتر و هزینه دقیق تر با ما تماس بگیرید و با داشتن کد HP از ده درصد تخفیف ما بهره مند شوید

برای اینکه فرم دندان هایمان یک شکل باشد چه کاری باید انجام دهیم ؟

اولین قدم برای اصلاح فرم دندان ها مراجعه به دندانپزشک و ترجیحا متخصص ترمیم و زیبایی است.

من چند تا دندان پر کرده ام که تغییر رنگ داده و سیاه شده اند همچنین کلی لکه های دندانی بر روی دندان های جلویی به وجود آمده آیا بلیچینگ سفید می کند ؟

دندان هایی که بر اثر عصب کشی سیاه شدند با یک روش بلیچینگ خاص می توانند کمی سفید شوند اما با بلیچینگ معمولی نمی شود ، در مورد دندان های جلویی هم باید بگیم اول باید بررسی شود که دلیل این لکه ها چیست ؟ اگر جرمگیری و پالیش نیاز دارد جرمگیری و پالیش انجام شود و اگر تشخیص داده شد که بلیچینگ می تواند کمک کند این کار را هم براتون انجام می دهیم.

من جای دیگه کامپوزیت انجام داده ام ولی سفیدیش را از دست دادم با بلیچینگ سفیدش کنم ؟

خیر ، بلیچینگ نمی تواند دندان هایتان را سفید کند . شما باید دندان هایتان را پالیش کنید.

اگر سیم کشی ثابت پشت دندان داشته باشیم مشکلی پیش نمیاد ؟

خیر می توانید انجام بدهید مساله ای نیست.

بلیچینگ به دندان آسیب نمی زند ؟

خیر بلیچینگ آسیبی به دندان نمی زند ، درمورد هوم بلیچینگ هم باید بگیم که در مدت زمانی که متخصصتون خواستن در دهانتون بگذارید و بیشتر از اون استفاده نکنید که دندان هاتون را حساس نکند.

هوم بلیچینگ به تنهایی کافیست یا باید قبلش آفیس بلیچینگ انجام دهیم؟

اینکار به تنهایی هم میتواند دندان ها را سفید کند اما اگر قبل از آن از آفیس بلیچینگ استفاده کنیم نتیجه بخشی بهتری خواهد داشت اما اجباری نیست

بعد از ارتودنسی از پلاک استفاده کردم که مثل همین پلاک های جداست میتوانم فقط مایع بلیچینگ رو تهیه کنم با همون پلاک؟

برای هوم بلیچینگ باید تری جدا تهیه کنید اون پلاک برای ارتودنسی هست و با این تری متفاوت است

من یک ماه پیش آفیس بلیچینگ انجام دادم میتوانم الان هوم بلیچینگ انجام دهم؟

بله حتما چرا که نه

آیا هوم بلیچینگ به تنهایی سفید میکند؟ آیا باعث پوسیدگی می شود؟

بله هوم بلیچینگ میتواند به تنهایی دندان ها را سفید کند اما در زمان طولانی تر اگر قبل از آن آفیس بلیچینگ انجام دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت اما الزامی نیست.

و بلیچینگ به هیچ عنوان پوسیدگی نمی آورد

هوم بلیچینگ برای یک فک و یا هر دو فک است؟

برای هر دوفک میتوان انجام داد

اگر سیم ثبت پشت دندان داشته باشم میتوانم انجام دهم و مشکلی ندارد؟

خیر مشکلی ندارد میتوانید انجام دهید

بلیچینگ دندان

هزینه و ماندگاری بلیچینگ دندان چگونه است ؟

به دلیل نزدیک شدن به نوروز، هرکدام از بلیچینگ ها ۲۰۰ تومان تخفیف داشتند و به این صورت هوم بلیچینگ ۱ میلیون تومان و آفیس بلیچینگ ۱۲۰۰ تومان است.

ماندگاری تا چند سال وجود دارد اما نخوردن مواد غذایی رنگی، جنس دندان ها و رعایت بهداشت خودتون هم موثر است.

فرق هر دونوع بلیچینگ دندان چی است ؟

آفیس بلیچینگ دندان در یک جلسه رنگ دندان ها را سفید تر می کند و سریع تر انجام می شود هوم بلیچینگ دندان در یک مدت زمان طولانی تری این کار را انجام می دهد و باعث ماندگاری بیشتر اثر هوم بلیچینگ دندان هم می شود.

آفیس بلیچینگ بیشتر سفید می کند یا هوم بلیچینگ ؟

آفیس بلیچنگ چون مواد قوی تری دارد دریک جلسه و به سرعت سفید می کند اما هوم بلیچینگ در طی مدت طولانی تری سفید می کند.

من چند ما پیش بلیچینگ کردم پیش شما الان مجدد بلیچینگ کنم تا سفید تر بشه ؟

احتمالا اگر هوم بلیچینگ انجام بدید بهتون میتواند کمک بیشتری کند.

برای اینکه دندان بیشتر سفید شود آیا بهتره که هم آفیس بلیچینگ و هم هوم بلیچینگ انحام دهیم ؟

هر دو درمان انجام شوند بهتر است چون هوم بلیچینگ ماندگاری رنگ سفید دندان ها رو بعد از آفیس بلیچینگ بیشتر می کند.

قیمت هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ را بفرمایید ؟

به دلیل نزدیک شدن به نوروز روی هر کدام از بلیچینگ ها تخفیف گذاشته ایم، آفیس بلیچینگ ۱۲۰۰ و هوم بلیچینگ ۱ میلیون تومان می باشد

درد دارد ؟

خیر، فقط بعضی ها با انجام آفیس بلیچینگ تا ۲۴ ساعت ممکن است دندان هایشان تیر بکشد و حساس شود به دلیل تحریک عصب بعد از یک روز رفع می شود.

اگر دوتا دندان با مشکلات نیاز به درمان داشته باشیم باز هم بلیچینگ انجام میشه داد ؟

بستگی دارد کدام دندانتان و شدت مشکل تا چه حد است فردی مثل شما ابتدا باید ویزیت شود.

من چهار تا از دندان هام روکش است بلیچینگ سفیدترشون می کند ؟

خیر، بلیچینگ فقط روی دندان طبیعی اثر می گذارد.

درسته که لثه را تخریب می کند ؟

خیر، قبل از گذاشتن مواد اسیدی روی دندان، موادی به نام بریر در مرز بین لثه و دندان قرار می گیرد تا مواد اسیدی باعث اذیت شدن لثه نشود.

لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

معمولا ماندگاری و دوام  لمینت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال می باشد. البته قبل ذکر است که طول عمر لمینت سرامیکی دندان بیشتر از لمینت کامپوزیتی دندان می‌ باشد. بعد از این مدت زمان نیاز است که لمینت، ترمیم یا تعویض شود.

آیا امکان خراب شدن لمینت دندان وجود دارد؟

در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت‌ های بعد از لمینت دندان، این احتمال بسیار ضعیف است.

آیا لمینت دندان معایبی هم دارد؟

در صورتی که لمینت دندان به درستی انجام شود هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما در صورت انجام غیر اصولی این درمان، ممکن است مشکلاتی از قبیل بدبویی دهان و التهاب لثه ایجاد شود.

مواد لمینت دندان از چه جنسی هستند؟

لمینت پوسته نازک از نوع کامپوزیت یا سرامیکی است که دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و با قرار گیری این پوسته بروی دندان فرم زیبایی در دندان ها ایجاد می شود.

آیا می توانم تنها یک ردیف از دندان هایم را لمینت کنم ؟

ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا محل قرارگیری دندان های شما بررسی شود. سپس دندانپزشک شما می تواند تشخیص دهد برای لمینت یک فک مناسب هستید و یا خیر

آیا ممکن است لمینت دندان دچار آسیب شود ؟

درمان لمینت دندان دارای مقاومت بالایی می باشد.  در صورتی که فشار زیاد به آن ها وارد نشود . بهداشت دهان و دندان نیز رعایت شود دچار آسیب نمی شوند.

کامپوزیت ونیر دندان

قیمت کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر چگونه روی دندان قرار می گیرد ؟

به این شکل قرار می گیرد که دندان هایی که دچار صدمه شده اند به وسیله خمیر کامپوزیت پر می شوند و سپس برای این که آن را محکم کنند امواج نور را به آن می تابانند.

ونیرهای پرسلن با ونیرهای کامپوزیتی چه تفاوتی با هم دارند ؟

ونیرهای پرسلن ماندگاری و استقامت بیشتری دارند و نسبت به ونیرهای کامپوزیتی محکم تر هستند این مسئله هم به این دلیل است که آن ها از سرامیک تشکیل شده اند.

آیا کامپوزیت دندان دارای رنگ خاصی است ؟

کامپوزیت ونیر که از مواد پلاستیکی که هم رنگ دندان می باشد دارای رنگ های گوناگونی است و می توان با مشاوره دندانپزشک مناسب ترین رنگ را بنا بر رنگ پوست انتخاب کرد.

ممکن است کامپوزیت ونیر روی دندانی که قبلا روکش شده است قرار گیرد ؟

این موضوع بسته به شرایط روکش دندان دارد و در حالی که روکش دارای شرایط خوبی باشد برای یکسان کردن با دیگر دندان های ونیر شده نمی توان از کامپوزیت ونیر استفاده کرد.

ارتودنسی دندان

کلینیک دندانپزشکی مهراد در غرب تهران

درسته که ارتودنسی طول عمر دندان‌ ها را افزایش می‌ دهد؟

باید گفت که مرتب کردن دندان‌ ها موجب قرار گرفتن آن ها در موقعیت مطلوب داخل فک می‌ شود که نتیجه آن پخش متوازن نیرو در تمام جهات و کاهش فشار روی ریشه دندان‌ ها است. از طرف دیگر منظم‌ شدن دندان‌ ها به تمیز کردن آن ها نیز کمک خواهد کرد.

سن مناسب درمان چه سنی است ؟

درمان ارتودنسی را می‌توان از اواخر ۳ سالگی تا زمانی که دندان‌ها وجود دارند، انجام داد.

پلاک‌های متحرک و سیم ارتودنسی چه فرقی با هم دارند ؟

دستگاه متحرک حین درمان توسط بیمار قابل خارج شدن و جایگذاری است اما نوع ثابت را فقط ارتودنتیست می‌تواند جایگذاری کند و در پایان درمان از دهان خارج کند.

چه مدت باید از براکت ها استفاده کنیم ؟

بسته به مورد مدت زمان آن متفاوت است اما به طور کلی از ۶ ماه تا سه سال می‌ تواند زمان ببرد.

هدگیر در ارتودنسی چیست ؟

هدگیر یک وسیله ارتودنسی است که در خارج از دهان قرار می‌ گیرد و به دندان‌ های بالایی متصل می‌شود. از هدگیر جهت اعمال نیرو برای عقب راندن دندان های عقبی فک بالا استفاده می‌ شود.

در حین درمان ارتودنسی از چه غذاهایی می توانم استفاده کنم ؟

غذا های سفت و چسبنده را نباید مصرف کرد. غذایی که بیش از حد سفت باشد می تواند باعث شل شدن بریس‌ ها شود. همچنین میوه ها را می توانید قبل از مصرف به تکه های کوچک تقسیم کنید.

دندانپزشکی اطفال

متخصص دندانپزشکی اطفال

اولین دندان های شیری کودک از چه زمانی رشد می کند ؟

اولین دندان های کودک از ۶ ماهگی شروع به رشد می کند و تا ۳ سالگی تمامی دندان های شیری کودک تکمیل می شود.

مسواک مناسب کودکان چه مشخصاتی دارد ؟

والدین باید با رویش اولین دندان کودک اقدام به تمیز کردن آن ها کنند، در ابتدا برای تمیز کردن دندان ها از گاز استریل یا یک دستمال نرم استفاده نمایند پس از آن برای مسواک زدن ، مسواکی را تهیه کنند که نرم باشد و باعث آسیب بافت لثه نشود و سر آن متناسب با اندازه دهان کودک باشد.

هر چند وقت یک بار کودک برای چکاپ باید به دندانپزشکی کودکان مراجعه کند ؟

کودکان معمولا باید هر ۴ الی ۶ ماه یکبار کودک برای چکاپ باید به متخصص دندانپزشکی اطفال مراجعه کنند تا سلامت دندان های او حفظ شود.

بهترین روش برای تمیز کردن دندان‌ های کودکم چیست ؟

توصیه می‌ کنیم که حتی پیش از در آمدن اولین دندان کودک، لثه‌های او را با یک گاز مرطوب نرم پاک کنید. وقتی اولین دندان کودک شما رشد کرد، می‌توانید از یک مسواک استفاده کنید. مسواکی را انتخاب کنید که پرزهای نرم و سر کوچک داشته باشد. به احتمال زیاد می‌توانید در داروخانه‌ های نزدیک به خودتان، مسواک مناسب طراحی شده برای کودک خود را پیدا کنید.

کودکان برای مسواک زدن چه میزان زمان نیاز دارند ؟

بهترین زمانی که برای مسواک زدن در کودکان در نظر می توان گرفت ۲ الی ۳ دقیقه می باشد. این زمان برای مسواک زدن بزرگسالان نیز به همین صورت می باشد.

آیا بهداشت دندان شیری مهم می باشد ؟

سلامت دندان های شیری باعث سلامت دندان های دائمی می شود، به همین علت والدین باید در نگهداری از دندان های کودک دقت بیشتری داشته باشند.

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

کلینیک دندانپزشکی مهراد در غرب تهران

خط لبخند چیست ؟

خط لبخند یک خط فرضی است که از لبه دندان‌ های جلوی فک بالا می‌ گذرد و با لبه فوقانی لب پایین موازی است اگر این خط به سمت پایین انحنا داشته باشد، لبخند فرد حالت جوان پیدا می‌کند، ولی اگر صاف باشد، نشان‌ دهنده سایش دندان‌ ها و بالا رفتن سن است.

دندان هایم بینشان فاصله وجود دارد چه کاری می توانم انجام دهم ؟

در صورتی که این فاصله به تازگی در بین دندان‌ هایتان ایجاد شده باشد، ممکن است به علت بیماری لثه یا عادات دهانی مانند فشار دادن زبان بین دندان‌ ها باشد. در این صورت بهتر است به فکر درمان آن باشد.

آیا پالیش کامپوزیت رایگان است ؟

کامپوزیت های زیبایی در صورت مراقبت صحیح و رعایت بهداشت رنگ نخواهند گرفت و نیازی به پالیش مجدد ندارند.

کدام یک از روش های زیبایی اصلاح طرح لبخند بهتر است ؟

طرح درمان زیبایی برای هر بیمار بستگی زیادی به میزان سالم بودن دندان ها دارد . درصورتی که دندان ها دچار پوسیدگی و ترمیم های وسیع نباشند، روش های کم تراش مثل ونیر کامپوزیت و لمینیت سرامیکی توصیه می شود.

آیا مواد استفاده شده در اصلاح طرح لبخند با هم فرق دارند ؟

بله به جهت اصلاح طرح لبخند از کامپوزیت و یا سرامیک می توان استفاده نمود.

ترمیم آمالگام یا کامپوزیت کدام بهتر است ؟

هرکدام از این مواد مزایا و معایبی دارند که با معاینه و در نظر گرفتن تمامی جوانب ، دندانپزشک بهترین درمان را به شما توصیه خواهد کرد.