اول مسواک بزنیم یا نخ دندان بکشیم

(دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه)

نکته ای که شاید اکثرا افراد به آن توجه نداشته باشند این است که اول نخ دندان بزنند یا از مسواک استفاده کنند ! جالب است بدانید که طی تحقیقات انجام شده باید قبل از مسواک زدن بین دندان های خود را نخ دندان بکشیم چرا که نخ دندان باعث شل شدن پلاک و مواد غذایی موجود در بین دندان ها می شود و باعث می شود مسواک به راحتی آن ها را از بین ببرد مسواک زدن به تنهایی فقط سه سطح از پنج سطح دندان ها را تمیز می کند. بنابراین تمیز کردن حد فاصل دندان ها با کمک نخ دندان، قبل از استفاده از مسواک ضروری است.

بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران

اهمیت استفاده از  نخ دندان قبل از مسواک کشیدن دندان : 

بهتر است بدانید که نخ دندان کشیدن قبل از مسواک زدن به از بین بردن پلاک ها از قسمت هایی که مسواک به آن ها دسترسی ندارد کمک کرده و باعث جلوگیری از بیماری های لثه ای می شود. این کاملا اشتباه است که شما فکر کنید با دوبار مسواک زدن در روز مراقبت کامل از سلامت دهان و دندان خود را به عمل آورده اید مراقبت از سلامت دهان و دندان و لثه ها با تمیز نگه داشتن بین دندان با استفاده از نخ دندان و سپس استفاده از مسواک اهمیت دارد.

نکته مهم که درباره نخ دندان این است که طرز درست استفاده از نخ دندان نسبت به این که چه زمانی در روز از آن استفاده می کنید، اهمیت بیشتری دارد. این که بین دو دندان را تمیز کرده و بین دو دندان دیگر را تمیز نکنید یا به درستی این کار را انجام ندهید، چندان مفید نیست. برای اینکه مطمئن شوید پلاک های دندان از بین می روند باید نخ دندان را بین دو دندان وارد کرده آن را اطراف دندان خم کرده و چند بار نخ را بالا و پایین ببرید و سپس همین کار را اطراف دندان دیگر تکرار کنید. نخ دندان تنها برای خارج کردن بقایای مواد غذایی از بین دندان ها نیست و استفاده از آن می تواند به از بین بردن پلاک دندان از پایین خط لثه بین دو دندان کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *