خمیر دندان خوب و ایده آل دارای چه ویژگی هایی می باشد

(دندانپزشکی خوب در غرب تهران)

درواقع خمیر دندان یکی دیگر از موارد مهم در سلامت دهان و دندان است که اکثر مردم از آن استفاده می کنند. یک خمیر دندان خوب و ایده آل باعث می شود تا برخی از مشکلات دندان برطرف شود و در کنار استفاده از مسواک یک خمیر دندان مناسب می تواند کمک زیادی به سلامت دندان ها نماید.

کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران

۱_ طعم و رایحه خمیر دندان :

همانطور که می دانید اکثرا خمیر دندان ها دارای طعم و اسانس بوده و حاوی مواد طعم دهنده و یا حتی عصاره های معطر گیاهی می باشند. یکی از رایج ترین طعم های خمیر دندان همانطور که می دانید طعم نعناع است که در بیشتر خمیر دندان ها وجود دارد. بعضی از اسانس های خمیر دندان باعث ایجاد تحریک در گلوی برخی از افراد می شوند و باعث می شوند تا فرد نتواند در زمان کافی مسواک بزند. تحریکات در گلو باعث می شود تا فرد دائما مجبور به خالی کردن دهان خود شود و نتواند در زمان طولانی و کافی مسواک بزند، پس توجه داشته باشید که برای انتخاب یک خمیر دندان خوب رایحه و تحریک نشدن گلوی خود را مد نظر قرار دهید و با توجه به آن خمیر دندان خود را انتخاب کنید.

۲_ خمیر دندان های ضد حساسیت :

لازم به ذکر است بدانید که بعضی از خمیر دندان ها دارای مواد ضد حساسیت می باشند خمیر دندان های ضد حساسیت بیشتر برای افرادی مناسب هستند که حساسیت های دندانی دارند. در صورتی که در شما این حساسیت وجود ندارد و دندانپزشکتان در این مورد توصیه ای نکرده باشد نیازی به استفاده از خمیر دندان های ضد حساسیت نیست.

۳_ رنگ و بسته بندی خمیر دندان :

بهتر است به یاد داشته باشید که رنگ های مختلف در خمیر دندان ها تاثیری بر روی کارایی و خاصیت های خمیر دندان ها ندارند و خمیر دندان خوب لزوما آبی یا قرمز نمی باشد. رنگ خمیر دندان ها و چند رنگ بودن آن ها بیشتر جنبه بازاریابی داشته و برای جلب نظر مشتری است و از این نظر برتری خاصی نسبت به سایر خمیر دندان ها ندارند. اما می توانید برای تشویق کودکان خود که از مسواک زدن اجتناب می کنند به مسواک زدن از خمیر دندان های رنگی استفاده نمایید.

۴_ خمیر دندان های زغالی :

 می توان گفت که استفاده خمیر دندان های زغالی در بین مردم بسیار رایج است آیا شما تا به حال از خمیر دندان های زغالی استفاده کرده اید، درواقع وجود زغال در خمیر دندان ها تا حدی عجیب به نظر می رسد اما جالب است که بدانید تاثیرات خوبی در سفید شدن و پاک شدن دندان ها دارد. وجود ذرات موجود در زغال باعث می شود تا آلودگی ها و لکه های روی دندان جذب آن شوند. این نوع از خمیر دندان ها نیز نباید بیش از اندازه مصرف شوند زیرا امکان از بین رفتن مینای دندان در استفاده از آن وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *