رنگ تاج ایمپلنت : ایمپلنت یکی ازشیوه های درمانی-زیبایی در علم دندانپزشکی می باشد. ایمپلنت یک پایه تیتانیومی است که درون استخوان فک قرار می گیرد و روی آن تاج دندان قرار می گیرد.

درباره جوانب مختلف ایمپلنت بارها مطالبی را برای شما ارائه کردیم . در این  مطلب راجع به رنگ تاج برای شما توضیحاتی می خواهیم ارائه کنیم.

رنگ تاج ایمپلنت

تا چه حد باید روکش ایمپلنت سفید باشد؟

معمولا همه ما دوست داریم دندانهایی سفید همچون مروارید داشته باشیم. در کل اینکه چقدر رنگ تاج دندان سفید باشد بعهده دندانپزشک می باشد. دندانپزشک با بررسی برخی شرایط میزان سفیدی و رنگ را مشخص می کند.

اگر که دوست دارید تاج دندانتان سفید باشد، باید سایر دندانهایتان را قبل از ساخت تاج ایمپلنت از طرق روشهای موثر زیر نظر دندانپزشک سفید کنید. تا بعدا دچار مشکلات دیگری نگردید.

چطور رنگ مناسب تاج دندان را انتخاب کنیم؟

یکی ازمسائلی که افراد اقدام به کاشت ایمپلنت می کنند، زیبایی لبخند می باشد. بنابراین رنگ تاج بی نهایت مهم است. رنگ ایمپلنت باید به گونه ای باشد که مانند دندانهای طبیعی باشد. ایمپلنت باید به صورتی باشد که کاملا شبیه دندانهای کناری باشد. باهمان میزان ماتی و درخشندگی.

رنگ ابتدایی روکش تاج سفید خالص می باشد. باید با توجه بررسی رنگ دندانهای کناری، رنگ پوست و رنگ سفیدی چشم میزان سایه هایی که به آن اضافه می گردد را مشخص می گردد. رنگ تاج دندان هم باید مانند دندان های واقعی باشد بدین گونه که لبه های دندان باید سفید و درخشنده باشد و هر چه به سمت پایین می آید ، رنگ آن مات تر می گردد.

مواد استفاده شده برای ساخت پروتز دندان مصنوعی و تاثیر آنها روی رنگ تاج دندان

برای ساخت یک پروتز به حالت طبیعی علاوه بر رنگ بندی و سایه رنگ ها، مواد سازنده تاج هم مهم می باشد. مهمترین ماده ای که در ساخت تاج دندان ایمپلنت استفاده می شود پرسلین می باشد. سرامیک موجود در ساخت تاج دندان، خاصیت بازتاب نور دارد. بخاطر خاصیت  بازتابی نور و همچنین شفافیت پرسلین ظاهر دندان مصنوعی خیلی شبیه به دندان طبیعی می باشد.

دندانپزشکی زیبایی و انطباق سایه رنگ تاج دندان

دندانهای طبیعی فقط از یک رنگ تشکیل نشده اند بلکه از چندین سایه رنگ تشکیل شده اند. اگر رنگ روکش ایمپلنت شما با سایر دندانها متفاوت باشد، نه تنها به زیبایی لبخند شما کمک نمی کند، بلکه موجب نازیبایی آن می شود. بنابراین، انتخاب رنگ و سایه ها از روی چارت رنگ روکش دندان نقش مهمی را در زیبایی طرح لبخند شما دارد.

نتیجه کلی :

در کل انتخاب دندانپزشک ماهر و مجرب، برای درمان ایمپلنت بی نهایت مهم می باشد. دندانپزشکی زیبایی بیشتر از اینکه یک علم باشد، یک هنر است. دندانپزشکان از روی یک گراف سایه رنگ برای انتخاب رنگ اصلی دندان استفاده می کنند. بنابراین اگر یک اشتباه کوتاه انجام گردد، دندان شما دیگر آن رنگ مناسب را نخواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *