بهتر است به یاد داشته باشید که دوره درمان دریافت ایمپلنت دندان یکی از دوره های درمانی طولانی در دندانپزشکی است. با وجودی که نتیجه نهایی ارزش این همه زمان و هزینه را خواهد داشت، اما آگاهی از جدول زمانبندی دریافت ایمپلنت دندان می تواند به بیمار دید بهتری از این روش درمانی بدهد. همچنین فراموش نکنید که دوره درمان در هر فرد متفاوت است روش درمانی و ایمپلنت دندان انتخاب شده نیز در تعیین طول مدت درمان تاثیر گذار است.

معاینه و مشاوره اولیه :

مهم است بدانید که اولین گام در دریافت و کاشت ایمپلنت دندان ، مراجعه به دندانپزشک و معاینه دندان و فک است. ایمپلنت دندان به دوره درمانی طولانی و پیچیده ای نیاز دارد و قابل ذکر است که هر کسی واجد شرایط این روش درمانی نیست. دندانپزشک مربوطه شما ابتدا دندان، فک و لثه ها را معاینه خواهد کرد. در این مرحله، میزان سلامت دهان برای دریافت ایمپلنت دندان تعیین خواهد شد. همچنین در صورتی که بیمار از داروهای خاصی استفاده می کند یا به بیماری های خاصی مانند دیابت مبتلا باشد، این اطلاعات در تعیین برنامه درمان و امکان اجرای موفقیت آمیز آن در بیمار تاثیر گذار خواهند بود.

پیوند استخوان :

 برخی از بیماران واجد شرایط دریافت ایمپلنت دندان هستند اما از استخوان کافی در فک خود برای حمایت از درمان ایمپلنت دندان برخوردار نیستند. در این شرایط درمان هایی مانند پیوند استخوان یا سینوس لیفت ضروری هستند. دندانپزشک از استخوان بخش دیگری از دهان یا بدن بیمار استفاده می کند و آن را در محل دریافت ایمپلنت قرار می دهد. بهبودی در این مرحله حدود ۴ ماه طول می کشد تا بیمار بتواند آماده مرحله جراحی دریافت ایمپلنت شود.

قرارگیری ایمپلنت در دهان :

 در این مرحله از درمان، دندانپزشک شما سوراخ کوچکی را در لثه و استخوان فکتان ایجاد می کند. سپس ایمپلنت در فک قرار داده می شود. و سپس از دهان عکس رادیوگرافی تهیه می شود تا از قرارگیری صحیح ایمپلنت دندان در فک اطمینان حاصل شود. در پایان لثه ها بخیه می شوند.

بهبودی :

پس از جراحی و قرارگیری ایمپلنت دندان در دهان بیمار، بیمار باید بین ۴ تا ۶ ماه برای بهبودی پس از جراحی صبر کند. با بهبودی فک، فرآیند جوش خوردن ایمپلنت به استخوان شروع می شود. این امر به معنی متصل شدن ایمپلنت دندان با استخوان است. تکمیل این مرحله برای ایجاد ثبات کافی ایمپلنت در فک و بازسازی کارکرد و زیبایی یک دندان طبیعی در دهان ضروری است.

قرارگیری پروتز :

زمانی که لثه و فک بهبود یافتند، دندانپزشک تکمیل روند جوش خوردن ایمپلنت دندان به فک را بررسی می کند. در صورتی که دندانپزشک از این روند راضی باشد، پروتز دندان روی ایمپلنت دندان قرار داده می شود. این پروتز دقیقا شبیه دندان طبیعی است و زمانی که در جای خود قرار گیرد دیگر با دندان طبیعی فرقی نخواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *