با گذشت زمان امکان از دست دادن دندانها بنا به دلایل مختلف وجود دارد. دلایلی مانند پوسیدگی دندانها، تصادف، بیماریهای فک و لثه باعث از دست رفتن دندانها می باشند. برای این مشکل راههای مختلفی مانند ایمپلنت، پروتز دندان و دست دندان وجود دارد. یکی از روشهای دندانپزشکی زیبایی اوردنچر می باشد. که این روش مناسب افرادی است که دندانهایشان را کاملا از دست داده اند.

بسیاری از افراد که بنا به هر دلیلی دندانهایشان را از دست داده اند برای جایگزینی آنها دندانهای مصنوعی یا پروتز متحرک را انتخاب نموده اند . این روش مورد  پسند بسیاری از افراد نمی باشد. زیرا صحبت کردن و غذا خوردن با این دندانها  مشکلات خاص خود را دارد.اوردنچر روشی مدرن می باشد برای رفع حل این مشکلات خاص.

کمی راجع به اوردنچر بدانیم؟

طی روش اوردنچر مشکل لقی دندانهای مصنوعی  با استفاده از نصب پروتزهای کامل برروی پایه های کاشته شده در لثه، حل می گردد. این پایه ها انواع مختلف دارند که پرکاربرد ترین آنها ایمپلنت می باشد.

در روش اوردنچر چند ایمپلنت درون فک قرار می گیرد. سپس چند پروتز متحرک بر روی آن ایمپلنتهای کاشته شده در فک ها قرار می گیرد. بدین طریق مشکل  لقی ، شل یا سفت بودن دندانهای مصنوعی بر طرف می گردد. با این شیوه جویدن و صحبت کردن بسیار راحت تر می گردد.

در اوردنچر که بر پایه ایمپلنت می باشد، تعداد ایمپلنتها یی که به کار می رود بسیار کم می باشد و در نهایت ۶ عدد ایمپلنت به کار می رود. ولی در پروتز ثابت با ایمپلنت برای هر دندان یک ایمپلنت قرار می گیرد که هزینه آن به مراتب بیشتر می باشد.

 یکی از شیوه های اوردنچر ، اوردنچر بر پایه ایمپلنت می باشد. در این شیوه با استفاده از جراحی فک ایمپلنتها درون فک قرار می گیرد و بعد از ان دندانهای نصنوعی بر روی آنها قرار می گیرند.در واقع این  ایمپلنتها نقش ریشه دندان برای این دندانهای مصنوعی را دارند.

اوردنچر برپایه ایمپلنت چیست؟

این روش درمانی همان روش درمانی استفاده از دندان مصنوعی  برای جایگزینی دندانهای از دست رفته می باشد. با این تفاوت که این دندانهای مصنوعی توسط ایمپانتهای جوش خورده در فک درون دهان فیکس می شوند و دیگر لق نمی خورند. با استفاده از این روش کیفیت زندگی بالاتر می رود و تمام آنچه که قبل از از دست دادن دنانهایتان تجزربه می نمودید دوباره تجربه کنید.

چرا اوردنچر برپایه ایمپلنت

این شیوه درمانی علاوه بر کمک به قرار گرفتن لب ها و بافت های لثه در محل اصلی خود، باعث زیبا تر شدن لبخند و چهره شما می گردد. علاوه بر اینها، اوردنچر مانند دندان طبیعی خودتان در دهانتان ثابت می باشد و مانند دندانهای مصنوعی معمولی در دهان لق نمی خورد و جابجا نمی شود. بهمین جهت این شیوه درمانی طرفداران خاص خود را دارد. همچنین آمار نشان می دهد که آمار موفقیت این روش درمانی ۱۰۰ درصد می باشد.

تفاوت اوردنچر برپایه ایمپلنت با دندان مصنوعی سنتی چیست؟

دندان مصنوعی یا دنچر، به هر نوع پروتز دندانی متحرک که کل یک یا دو فک را پوشش می دهد گویند. در حقیقت این دندانها بر روی لثه ها سوار می شوند و درون دهان ثابت نمی گردند.

اوردنچر تقریبا همان ساختار دنداهای مصنوعی را دارد. تنها تقاوت آنها این است که اوردنچر بر روی پایه هایی که درون استخوان فک قرار گرفته اند، سوار می گردد. بهمین جهت در این شیوه درمانی دندانهای مصنوعی ثابت بوده و مشکلاتی که در دندانهای مصنوعی قدیمی وجود دارد، در این شیوه رفع شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *