ارتودنسی دندان

درمان ارتودنسی دندان یکی از روش های موثر جهت رفع ناهنجاری های دندان می باشد که اگر در سنین پایین تر انجام شود قطعا نتیجه بهتری خواهد داشت. درمان های زود هنگام یا ارتودنسی دندان در اطفال در بسیاری از موارد از مشکلات پیچیده ارتودنسی دندان در آینده جلوگیری می کند.

درمان ارتودنسی کودکان :

کودکان باید حداقل تا سن ۷ سالگی یک بار توسط متخصص ارتودنسی معاینه شوند تا اگر نیاز به ارتودنسی دندان خاصی وجود داشت برای آنها انجام شود. ارتودنسی در کودکان زیر ۶ یا ۷ سال که فقط دندان های شیری در دهان خود دارند کمتر انجام می شود مگر به دلیل وجود مواردی خاص مانند باریک بودن فک بالا یا ناهماهنگی هایی که باعث شود تا کودک فک خود را در یک پوزیشن نامناسبی ببندد که این مسئله باعث می شود رشد فک کودک تحت تاثیر قرار گیرد.

در دوران درمان ارتودنسى دندان، مراجعه ى منظم به ارتودنتيست براى چك آپ در نتيجه ى درمان و پيشرفت آن تاثير بسيار زيادى دارد.

چك آپ هاى ارتودنسى دندان معمولا ٣ تا ٥ هفته يك بار بايد انجام شوند و اگر به موقع به ارتودنتيست مراجعه نشود، وجود بريس در دهان شما كاملا بی اثر است و عملى را براى بهبود وضعيت دندان هاى شما انجام نميدهد.

سن مناسب ارتودنسی دندان کودکان چه زمانی است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که معمولا از طرف والدین محترم مطرح می شود این است که بهترین زمان برای انجام معاینه ارتودنسی کودکان خود چه سنی است؟ بهترین زمان جهت انجام اولین معاینه درمان ارتودنسی دندان حدود سن ۷ یا ۸ سالگی می باشد زیرا در این سن بسیاری از ناهنجاری های دندانی و فکی قابل تشخیص هستند و می توان با درمان های ارتودنسی ساده و کم هزینه توسط متخصص ارتودنسی دندان انجام می شود اما عدم توجه به این ناهنجاری ها سبب ایجاد ناهنجاری های دندانی و فکی شدیدتر در سنین بالاتر می شود که درمان آنها نیازمند درمان های ارتودنسی وسیع و پیچیده و البته پرهزینه می باشد.

کلینیک دندانپزشکی مهراد علاوه بر اینکه دارای مجربترین ارتودنتیست های کودکان و بزرگسالان می باشد دارای بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال و بهترین متخصص ایمپلنت نیز می باشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *