متخصص دندانپزشکی اظفال

همه ما می‌دانیم که مراجعه به دندانپزشک بخش مهمی از حفظ سلامت دهان و دندان کودکان می باشد. با این وجود، خیلی از والدین به این مسئله اهمیت نمی‌دهند. بدون حرکت و صاف روی یک صندلی نشستن،نوری که در چشم می‌تابد و ابزار فلزی که در دهان می‌چرخد، تجربه‌ی خوبی برای کودکان نیست و آرام‌ترین آن‌ها را نیز وحشت‌زده می‌کند.طبیعی است که کودکانتان برای مراجعه به دندانپزشک اضطراب داشته یا از آن فراری باشند، با استفاده از راهکارهای کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد درغرب تهران خاطره ی خوبی از دندانپزشکی برای کودکانتان بسازید.

به‌دنبال دندانپزشک کودکان باشید:

شاید از دندانپزشک خودتان راضی باشید، اما دندانپزشکی که در کار با کودکان تخصص داشته باشد، برای کودکتان مناسب‌تر خواهد بود. دندانپزشکان کودک دو تا سه سال بیشتر تعلیم می‌بینند تا روش‌های برخورد با کودکان را بیاموزند. به‌علاوه، مطب‌های آن‌ها مناسب کودکان طراحی شده و امکاناتی برای سرگرم کردن آن‌ها دارند. حتی نکات جزئی مثل دادن عینک آفتابی و عروسک به کودکان، می‌تواند در آرام کردن آن‌ها تاثیر زیادی داشته باشد.

زود شروع کنید!

توصیه می‌شود با شروع رشد دندان‌ کودکان، کودک را به دندانپزشکی ببرید. یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش اضطراب دندانپزشکی این است که قبل از این‌که مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان برای کودک پیش بیاید، کودک را به دندانپزشکی ببرید. به این شکل کودک با مراجعه به دندانپزشک عادت می‌کند و احتمال خرابی دندان‌ها و مراجعه بیشتر به دندانپزشک نیز کاهش می‌یابد.

کودک را با دندانپزشک آشنا کنید:

می‌توانید قبل از روزی که وقت دندانپزشک دارید، یک بار کودک را به مطب ببرید تا با کارکنان و دندانپزشک آشنا شود. به این شکل کودک به محیط مطب و دندانپزشک کمی عادت می‌کندو مراجعه به دندانپزشک برایش ساده‌تر می‌شود.

یک دندانپزشک ثابت داشته باشید:

سعی کنید همیشه کودک را نزد یک دندانپزشک ببرید. کودکان معمولا با افراد نا‌‌آشنا راحت نیستند و در برخورد با آن‌ها دچار اضطراب می‌شوند. اگر کودک را همیشه نزد یک دندانپزشک ببرید، راحت‌تر به او اعتماد می‌کند و آرامش بیشتری خواهد داشت.

کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد درغرب تهران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *