متخصص دندانپزشکی اطفال

در دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران

متخصص دندانپزشکی اطفال

مراقبت از دندان های کودکان یک رشته تخصصی است که نیاز به آموزش، ابزار، درمان و دانش پزشکی دارد. همه این کارها را متخصص دندانپزشکی اطفال برای ایجاد رویه ها به طور کارآمد، موثر و بدون استرس برای هر دو والدین و کودکان انجام می دهند.

اگر فرزند داشته باشيد، حتما براى شما اين سوال پيش آمده كه كودک را بايد از چه سنى نزد متخصص دندانپزشکی اطفال برد؟

بايد بدانيد كه كودک را به محض رويش اولين دندان شيرى و قبل از يک سالگى بايد نزد متخصص دندانپزشکی اطفال ببريد تا شرايط دهان و دندان او مورد بررسی قرار گيرد و راه هاى مراقبت از دندان هاى شيرى كودكتان به شما توسط متخصص دندانپزشکی اطفال آموزش داده شود. اين كار باعث مى شود فرزند شما در آينده دندان هاى سالم ترى داشته باشد.

شاید مزایای متمایز متخصص دندانپزشکی اطفال  این است که دهان کودک شما را پاک و سالم نگه دارد. بازدید منظم متخصص دندانپزشکی اطفال می تواند به شما در رفع مشکل دندان های کودک شما کمک کند، همچنین مراقبت های منظم و تشخیص هر گونه مسائل احتمالی را که ممکن است در آینده ظاهر شوند، شناسایی کنید

بیهوشی کودکان در هنگام درمان دندانپزشکی توسط متخصص دندانپزشکی اطفال :

درمان دندانپزشکی در بیهوشی بدین گونه است که کودک تحت تاثیر داروی بیهوشی که با دوز مشخص و تحت کنترل متخصص دندانپزشکی اطفال استفاده شده است در خواب سبکی به سر میبرد و این کار برای آن انجام میشود که کودکان یا حتی بزرگسالانی که از روی ترس یا عوامل دیگر برای ترمیم دندان هایشان با متخصص دندانپزشکی اطفال همکاری نمی کنند بتوانند به درمان و ترمیم دندان ها بپردازند و از آسیب های دیگر چون پوسیدگی دندان و نیز عفونت لثه جلوگیری کنند.قابل توجه است که مراقبت از دندان ها در کودکان معلول و کم‌توان ذهنی بخش مهمی از مراقبت‌های فردی را تشکیل می‌دهد. مشاهده شده که میزان مشکلات دهانی یا دندانی این افراد نسبت به افراد سالم بیشتر است که علت آن عدم توانایی آن‌ها نسبت به رعایت بهداشت دهان است. بنابراین بردن این کودکان به مراکز دندان‌ پزشکی و متخصص دندانپزشکی اطفال بسیار لازم است. البته ممکن است کودکان مشکلاتی از نظر نشستن ساکت و آرام روی صندلی داشته باشند که توصیه میشود انجام درمان‌ها با بیهوشی باشد.معمولا تمام درمان‌های کودک در‌‌ همان جلسه اول با بیهوشی انجام خواهد شد که از نظر تعداد جلسات و زمان کار بسیار صرفه‌ جویی خواهد شد.بیمار پس از به هوش آمدن خاطره ای از زمان بیهوشی خود ندارد و این باعث می شود از اختلالاتی که بعد از بیهوشی هایی که بیمار روند درمان را حس می کند به وجود می آید جلوگیری شود.

خيلی از كودكان از دندانپزشكی و به خصوص تزريق بی حسی می ترسند. اين وظيفه دندانپزشک است كه با برخورد درست، ترس كودكان رو كاهش دهد.

کلینیک دندانپزشکی مهراد : روشى كه دكتر نقشينه در کلینیک تخصصی دندانپزشکی مهراد در غرب تهران برای كاهش ترس کودکان از دندانپزشکی استفاده می كنند، شركت دادن كودک در تزريق بى حسی است که اين روش تا الان برای مراجعه كنندگان کودک دندانپزشکی مهراد نتيجه بخش بوده است.

کمک به کودکانی که از متخصص دندانپزشکی اطفال می ترسند :

همه ما می‌دانیم که مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال بخش مهمی از حفظ سلامت دهان و دندان کودکان می باشد. با این وجود، خیلی از والدین به این مسئله اهمیت نمی‌دهند. بدون حرکت و صاف روی یک صندلی نشستن،نوری که در چشم می‌تابد و ابزار فلزی که در دهان می‌چرخد، تجربه‌ی خوبی برای کودکان نیست و آرام‌ترین آن‌ها را نیز وحشت‌زده می‌کند.طبیعی است که کودکانتان برای مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال اضطراب داشته یا از آن فراری باشند، با استفاده از راهکارهای کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران خاطره ی خوبی از متخصص دندانپزشکی اطفال برای کودکانتان بسازید.

به‌دنبال متخصص دندانپزشکی اطفال باشید:

شاید از متخصص دندانپزشکی اطفال خودتان راضی باشید، اما دندانپزشکی که در کار با کودکان تخصص داشته باشد، برای کودکتان مناسب‌تر خواهد بود. متخصص دندانپزشکی اطفال دو تا سه سال بیشتر تعلیم می‌بینند تا روش‌های برخورد با کودکان را بیاموزند. به‌علاوه، مطب‌های آن‌ها مناسب کودکان طراحی شده و امکاناتی برای سرگرم کردن آن‌ها دارند. حتی نکات جزئی مثل دادن عینک آفتابی و عروسک به کودکان، می‌تواند در آرام کردن آن‌ها تاثیر زیادی داشته باشد.

مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال را زود شروع کنید!

توصیه می‌شود با شروع رشد دندان‌ کودکان، کودک را به متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید. یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش اضطراب دندانپزشکی این است که قبل از این‌که مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان برای کودک پیش بیاید، کودک را به متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید. به این شکل کودک با مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال عادت می‌کند و احتمال خرابی دندان‌ها و مراجعه بیشتر به متخصص دندانپزشکی اطفال نیز کاهش می‌یابد.

خيلی از اطفال با وارد شدن به كلينيک متخصص دندانپزشکی اطفال و نشستن روى يونيت دندانپزشكى دچار بى قرارى ميشوند كه اين مورد ميتواند روند درمان رو سخت تر كند. قرار گرفتن كودكان در يک محيط شاد و كودكانه ميتواند استرس اطفال رو كاهش بدهد. كلينيک مهراد براى ايجاد آرامش بيشتر در كودكان، اتاق درمانى را به اطفال اختصاص داده است تا كودكان با مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال ترس كمترى را تجربه كنند.

خدمات دندانپزشکی اطفال توسط متخصص دندانپزشکی اطفال در کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] کسب اطلاعات بیشتر از خدمات دندانپزشکی اطفال و متخصص دندانپزشکی اطفال در کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران با ما تماس […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *