توصیه های پس از درمان پروتز کلینیک مهراد

پروتز مهراد

 نکته هایی برای مراقبت از پروتز:

1. بهداشت خوب دهان را تمرین کنید

برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی، مهم است که به طور مرتب مسواک بزنید. عفونت ها ممکن است لثه های شما را تضعیف کنند. اگر این اتفاق بیافتد، پروتز شما در معرض خطر افتادن قرار می گیرد یا از بین می رود.

2. ابزارهای مناسب برای پروتز را دریافت کنید

انتخاب ابزارهایی که به طور خاص برای پروتز های دندانی طراحی شده است، تا زمانی که امکان پذیر است، آنها را به بهترین شکل حفظ کنید. مسواک یا مسواک معمولی ممکن است به ترمیم های جدید شما آسیب برساند.

3. دندانپزشک خود را برای بررسی های منظم ببینید

 

اگر دندان مصنوعی دارید، برنامه های دوساله را با دندانپزشک خود برنامه ریزی کنید. آنها می توانند ایمپلنت های دندانی و دندان های پروتز را به درستی ببینند، در شرایط خوبی قرار داشته باشند و دندان های شما را کاملا تمیز نگه دارند تا لثه ها سالم باشند.

4. اجتناب از غذا و نوشیدنی هایی که می توانند رنگ کنند

 

قهوه و زغال اخته و تمشک نیز باعث رنگ گرفتن دندان ها هستند. از دندان مصنوعی خود با اجتناب از هر چیزی که می تواند به طور بالقوه دندان های شما را لکه کند محافظت کنید. با استفاده از مسواک زدن و شستشو دندان با آب بعد از استفاده از خوراکی های رنگی نیز می توانید خطر دندان های رنگ شده خود را کاهش دهید

5. نحوه مسواک زدن پروتز ها

 

پروتزهای خود را روزانه، مسواک بزنید اما نه با خمیر دندان. خمیردندان ساینده است و خراشهای میکروسکوپی ایجاد می کند که در آن مواد غذایی و پلاک گیر می کنند. همانند دندان های طبیعی دندان ها باید روزانه مسواک زده شوند تا مواد غذایی و پلاک حذف شوند. مسواک زدن باعث جلوگیری از ایجاد لکه های دائمی روی دندان مصنوعی می شود.

6. مراقبت هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید

 

هنگامی که از پروتز ها استفاده نمی کنید دقت کنید. پروتزها بایستی مرطوب نگه داشته شوند و در آب قرار داده شوند ولی پروتزها هرگز نباید در آب گرم قرار بگیرند. دندانپزشک شما بهترین روش برای مراقبت از دندان مصنوعی را پیشنهاد می دهند.