چگونه از سیاه شدن دندان کودکان پیشگیری کنیم

(متخصص دندانپزشکی اطفال)

همانطور که می دانید دندان‌ های شیری کودک شما در سن ۶ ماهگی شروع به رشد می ‌کنند. زمانی که دندان‌ های کودک شما کامل شد، توصیه می شود که مسواک زدن با خمیر دندان ‌های بی‌ خطر کودک را شروع کنید. البته توجه داشته باشید که ابتدا باید این کار را خودتان انجام دهید و سپس به کودک خود اهمیت بهداشت دهان و دندان را آموزش دهید،

متخصص دندانپزشکی اطفال

والدین باید توجه داشته باشند که دندان کودکان بسیار حساس می باشد و ممکن است تحت شرایطی رنگ دندان های کودکشان سیاه شود. عوامل مختلفی می تواند به سیاه شدن دندان کودکان کمک نماید. از جمله این عوامل می توان به مصرف بی رویه مولتی ویتامین، فلوراید، مکمل‌ های آهن و… اشاره کرد. لازم به ذکر است که استفاده از نوشیدنی های اسیدی برای کودکان بسیار مضر است و ممکن است دندان آن ها را سیاه ‌نماید.

از بین بردن سیاهی دندان های کودکان :

بسیاری از والدین نگران تغییر رنگ و سیاه شدن دندان های کودک خود هستند و دنبال درمانی مناسب برای از بین بردن سیاهی دندان ها هستند می توان گفت به روش های مختلفی می توانید این سیاهی را از بین ببرید اما بسیار مهم است که در اولین اقدام باید کودک خود را به یک دندانپزشک ببرید تا دهان و دندان کودک شما معاینه شود. از روش هایی که می ‌توان به کاهش سیاهی دندان کودک منجر شود، استفاده از مسواک پس از صبحانه و قبل از رفتن به رختخواب می باشد.

دندانپزشکی دکتر مهرداد نقشینه : توصیه می شود برای از بین بردن سیاهی های دندان کودک، از کودک خود بخواهید تا به جز استفاده از خمیردندان و مسواک از جوش شیرین برای شستن دندان خود استفاده کند. توصیه دندانپزشکی دکتر مهرداد نقشینه این است که از اقدامات سرخود برای از بین بردن سیاهی دندان کودک جدا خودداری نمایید.

پیشگیری از سیاه شدن دندان :

برای پیشگیری از سیاه شدن دندان ها می توانید اقدامات مختلفی همچون مسواک زدن، دهانشویه های مختلف، استفاده نکردن از عواملی که باعث تشدید سیاهی دندان ها می شود، می تواند بهترین گزینه برای پیشگیری از سیاهی دندان باشد. از روش‌های دیگر می ‌توان به فلورایدتراپی، کاهش مصرف نوشیدنی هایی که دارای کربنات می باشند، کاهش عوامل آلاینده دهان، و… اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *