قيمت كامپوزيت ونير چقدر است؟

دندانپزشکی در غرب تهران

قیمت کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی خوب در غرب تهران

روکش های ونیر کامپوزیتی دندان چیست؟ 

کامپوزیت ونیر به عنوان روکشهای رزین و گاهی پیوند کامپوزیت شناخته می شوند. اگر دندان های خرد شده یا آسیب دیده دارید ، رزین کامپوزیت می تواند به طور مستقیم بر روی دندان ها اعمال شود تا نتایج زیبا و واقعی را تولید کند. کامپوزیت ونیر یک روش متفاوت برای یک تاج دندان، پل دندان یا پر کردن دندان است که، اگر چه از همان مواد استفاده می شود، کارآمد تر از درمان های زیبایی شناسی است.

کامپوزیت ونیر جایگزین محافظه کارانه ای برای پرسلن هستند و از رزین های شفاف ساخته شده اند که توسط یک متخصص دندانپزشکی خوب در غرب تهران برای شما به صورت دقیق ساخته میشوند. کامپوزیت ونیر چند منظوره تر از کامپوزیت چینی است، ۵-۷ سال عمر می کند و بسیار ارزانتر از کامپوزیت پرسلن به عنوان یک روش طراحی لبخند کامل است.

چرا بیماران و دندانپزشکان در کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران کامپوزیت ونیر را انتخاب می کنند:

  • سریع انجام می شود
  • ارزان تر از پرسلین و یا گزینه های دیگر
  • دندانهای زیرین را آسیب نمی رساند
  • طبیعی است

ونیرهای کامپوزیت دارای مزایای بیشتری نسبت به پرسلن هستند که یکی از مهمترین آنها هزینه و قيمت كامپوزيت ونير  است. به طور متوسط، ونیرهای پرسلن دو برابر گرانتر از کامپوزیت ها هستند، که این قیمت برای برخی افراد بسیار مهم است زیرا اکثر درمان ها شامل بیمه نیستند و قیمت و هزینه درمان به طور کامل بر عهده بیمار میباشد. قیمت کامپوزیت ونیرها براساس تعدادی از عواملی متفاوت است.

درمان کامپوزیت ونیر به دلیل داشتن ظاهری زیبا و انجام سریع درمان بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است،در درمان کامپوزیت ونیر  محدودیتی وجود ندارد و می توان بسته به تمایل بیمار روی هر تعداد از دندان ها کامپوزیت ونیر نصب کرد.قیمت کامپوزیت ونیر نسبت به درمان لمینت بسیار کم تر می باشد کامپوزیت ونیر ها می توانند جایگزین های مناسبی برای لمینت های سرامیکی باشند و نقص های بسیاری که ممکن است شما را از داشتن لبخندی زیبا منع کند را برطرف می کنند.

برای افزایش طول عمر و دوام کامپوریت ونیر باید بهداشت دهان و دندان رعایت شود. از گاز زدن یا شکستن خوراکی های سفت مثل یخ و آجیل و …پرهیز کنید حداقل دو بار در سال توسط دندانپزشک خود تحت پاکسازی قرار بگیرید

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ونیر کامپوزیت :

  • تعداد دندان هایی که قصد کامپوزیت ونیر آن ها را دارید.
  • دستمزد دریافتی توسط دندانپزشک مربوطه که این قیمت در بسیاری از دندانپزشکان متفاوت است.
  • نوع موادی که در کامپوزیت ونیر ها استفاده می شود
  • مهارت های تکنیکی و هنری سازنده کامپوزیت ونیر ها و دندان پزشکی که کامپوزیت ونیر ها را نصب می کند.
  • مزایای کامپوزیت ونیر

يكى از كاربرد هاى كامپوزيت ونير و ونير پرسلنى ( يا اصطلاحا لمينت ) يک دست كردن رنگ دندان ها يا روشن تر كردن رنگ دندان هاست. در برخى از افراد دندان ها به طور طبيعى يا به دليل بيمارى رنگ نازيبايى دارد يا رنگ يك يا چند دندان با ساير دندان ها متفاوت است.در مواردى مثل مواردى كه در بالا ذكر شد، به بيمار پيشنهاد مى شود تا با کامپوزیت ونير ها لبخند خود را اصلاح كنند.

از مزایای دیگر کامپوزیت ونیر می توان به ساخته شدن سریع آن طی یک جلسه اشاره کرد.  کامپوزیت ونیر( که اکثرا به آن باندینگ کامپوزیت هم می گویند) به جای شکل گرفتن در آزمایشگاه، روی دندان شکل می گیرد. سپس رزین مستقیما روی دندان قرار گرفته و توسط دندانپزشک  شکل می گیرد. رزین شکل گرفته شده با اشعه ای شدید محکم می شود که در صورت نیاز و به درخواست بیمار ممکن است لایه های دیگر رزین نیز روی لایه ی قبلی قرار بگیرد. پس از اتمام این مرحله، رزین باید صیقل داده شود تا ظاهری طبیعی تر و شبیه تر به دندان پیدا کند. روند ونیرکامپوزیت کردن دندان کمتر تهاجمی بوده و با سرعت بالاتری انجام می گیرد.

به طور کلی بزرگترین مزیت کامپوزیت ونیر این است که در روند کامپوزیت ونیر تغییر بسیار کمی روی دندان طبیعی انجام می شود و این تغییر آنقدر نیست که نتوان در صورت لزوم کامپوزیت ونیر را تعویض کرد یا به طور کلی آن را از روی دندان برداشت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزينه ايمپلنت دندان ، قيمت لمينت دندان و قيمت كامپوزيت ونير با کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران در ارتباط باشید و از ما مشاوره رایگان دریافت کنید

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] مواردى كه در بالا ذكر شد، به بيمار پيشنهاد مى شود تا با کامپوزیت ونير ها لبخند خود را اصلاح […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *