قيمت كامپوزيت ونير چقدر است؟

قیمت کامپوزیت ونیر

قیمت کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی خوب در غرب تهران

روکش های ونیر کامپوزیتی دندان چیست؟ و قیمت کامپوزیت ونیر چقدر است؟

کامپوزیت ونیر به عنوان روکشهای رزین و گاهی پیوند کامپوزیت شناخته می شوند. اگر دندان های خرد شده یا آسیب دیده دارید ، رزین کامپوزیت می تواند به طور مستقیم بر روی دندان ها اعمال شود تا نتایج زیبا و واقعی را بوجود آورد. کامپوزیت ونیر یک روش متفاوت برای یک تاج دندان، پل دندان یا پر کردن دندان است که، اگر چه از همان مواد استفاده می شود، کارآمد تر از درمان های زیبایی شناسی است.

کامپوزیت ونیر جایگزین محافظه کارانه ای برای پرسلن هستند و از رزین های شفاف ساخته شده اند که توسط یک متخصص دندانپزشکی خوب در غرب تهران برای شما به صورت دقیق ساخته میشوند. کامپوزیت ونیر چند منظوره تر از کامپوزیت چینی است، ۵-۷ سال عمر می کند و بسیار ارزانتر از کامپوزیت پرسلن به عنوان یک روش طراحی لبخند کامل است و بدلیل این موارد قیمت کامپوزیت ونیر بسیار مدنظر و قابل اهمیت است.

قیمت کامپوزیت ونیر
کامپوزیت ونیر ( متخصص )800 هزار تومان
کامپوزیت ونیر ( عمومی )500 هزار تومان

چرا بیماران و دندانپزشکان در کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران کامپوزیت ونیر را انتخاب می کنند:

 • سریع انجام می شود
 • ارزان تر از پرسلین و یا گزینه های دیگر
 • دندانهای زیرین را آسیب نمی رساند
 • طبیعی است

ونیرهای کامپوزیت دارای مزایای بیشتری نسبت به پرسلن هستند که یکی از مهمترین آنها هزینه و قيمت كامپوزيت ونير  است. به طور متوسط، ونیرهای پرسلن دو برابر گرانتر از کامپوزیت ها هستند، که این قیمت برای برخی افراد بسیار مهم است زیرا اکثر درمان ها شامل بیمه نیستند و قیمت و هزینه درمان به طور کامل بر عهده بیمار میباشد. قیمت کامپوزیت ونیرها براساس تعدادی از عواملی متفاوت است.

درمان کامپوزیت ونیر به دلیل داشتن ظاهری زیبا و انجام سریع درمان بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است،در درمان کامپوزیت ونیر  محدودیتی وجود ندارد و می توان بسته به تمایل بیمار روی هر تعداد از دندان ها کامپوزیت ونیر نصب کرد. قیمت کامپوزیت ونیر نسبت به درمان لمینت بسیار کم تر می باشد کامپوزیت ونیر ها می توانند جایگزین های مناسبی برای لمینت های سرامیکی باشند و نقص های بسیاری که ممکن است شما را از داشتن لبخندی زیبا منع کند را برطرف می کنند. و ارزانتر بودن قیمت کامپوزیت ونیر نسبت به قیمت لمینت دندان یکی از نقاط مثبت آن است

برای افزایش طول عمر و دوام کامپوریت ونیر باید بهداشت دهان و دندان رعایت شود. از گاز زدن یا شکستن خوراکی های سفت مثل یخ و آجیل و … پرهیز کنید حداقل دو بار در سال توسط دندانپزشک خود تحت پاکسازی قرار بگیرید

بهتر است بدانید که رنگ مناسب کامپوزیت ونیر دندان هایتان با استفاده از نمودار استاندارد رنگ دندان مشخص می شود. این نمودار به ۴ بخش : خاکستری، زرد مایل به قرمز، قهوه ای مایل به قرمز و خاکستری مایل به قرمز و همچنین به یازده زیر مجموعه تقسیم می شود. بنابراین شما باید لایه ای برای ونیر های خود انتخاب کنید که حدودا دو لایه روشن تر از دندان های طبیعی شما باشد.

جنبه های مهم در نمایه های کامپوزیت ونیر عبارت اند از : 

 • عرض
 • طول
 • نظم
 • میزان وضوح تصاویر

ممکن است گاهی پیش بیاید که در انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر های دندانی خود به دلیل روشن بودن رنگ دندان‏ و یا فرایند شیمیایی در درون دندان ها و دهان، رنگدانه های درون ساختار دندان از نظر رنگ جلوه ای پیدا می کنند که موجب تشخیص اشتباه شوند. ‎باید توجه کرد که اگر انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر ها چه برای اصلاح طرح لبخند و چه برای موارد دیگر توسط متخصص دندانپزشک زیبایی انجام گیرد تا امکان بروز خطا را کاهش دهند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ونیر کامپوزیت :

 • تعداد دندان هایی که قصد کامپوزیت ونیر آن ها را دارید بر قیمت کامپوزیت ونیر تاثیرگذار است.
 • دستمزد دریافتی توسط دندانپزشک مربوطه که این قیمت در بسیاری از دندانپزشکان متفاوت است و بین دندانپزشک عمومی و متخصص دندانپزشکی زیبایی متفاوت است.
 • نوع موادی که در کامپوزیت ونیر ها استفاده می شود متفاوت است هرچقدر از مواد بهتری در این درمان استفاده شود قیمت کامپوزیت ونیر افزایش می یابد.
 • مهارت های تکنیکی و هنری سازنده کامپوزیت ونیر ها و دندان پزشکی که کامپوزیت ونیر ها را نصب می کند.

درمان كامپوزيت ونیر دندان هميشه براى زيبايى نيست! برای مثال اين بیماری  كه در تصاویر رو به رو  می بينيد، دچار تحليل لثه شده بودند و همانطور كه مشخص است، بخشی از ريشه دندان از لثه بيرون آمده بود. به تشخيص دكتر نقشينه، ونير كامپوزيت دندان به عنوان یک راهكار خوب براى محافظت از ريشه دندانى كه بيرون آمده بود پيشنهاد شد.

 • مزایای کامپوزیت ونیر

يكى از كاربرد هاى كامپوزيت ونير و ونير پرسلنى ( يا اصطلاحا لمينت ) يک دست كردن رنگ دندان ها يا روشن تر كردن رنگ دندان هاست. در برخى از افراد دندان ها به طور طبيعى يا به دليل بيمارى رنگ نازيبايى دارد يا رنگ يك يا چند دندان با ساير دندان ها متفاوت است.در مواردى مثل مواردى كه در بالا ذكر شد، به بيمار پيشنهاد مى شود تا با کامپوزیت ونير ها لبخند خود را اصلاح كنند و به دلیل قیمت کمتر کامپوزیت ونیر در هزینه ها صرفه جویی کنند.

از مزایای دیگر کامپوزیت ونیر می توان به ساخته شدن سریع آن طی یک جلسه اشاره کرد.  کامپوزیت ونیر ( که اکثرا به آن باندینگ کامپوزیت هم می گویند) به جای شکل گرفتن در آزمایشگاه، روی دندان شکل می گیرد. سپس رزین مستقیما روی دندان قرار گرفته و توسط دندانپزشک  شکل می گیرد. رزین شکل گرفته شده با اشعه ای شدید محکم می شود که در صورت نیاز و به درخواست بیمار ممکن است لایه های دیگر رزین نیز روی لایه ی قبلی قرار بگیرد. پس از اتمام این مرحله، رزین باید صیقل داده شود تا ظاهری طبیعی تر و شبیه تر به دندان پیدا کند. روند ونیرکامپوزیت کردن دندان کمتر تهاجمی بوده و با سرعت بالاتری انجام می گیرد.

به طور کلی بزرگترین مزیت کامپوزیت ونیر این است که در روند کامپوزیت ونیر تغییر بسیار کمی روی دندان طبیعی انجام می شود و این تغییر آنقدر نیست که نتوان در صورت لزوم کامپوزیت ونیر را تعویض کرد یا به طور کلی آن را از روی دندان برداشت.

درمان ونیر کامپوزیت در کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران موجب زیبا سازی دندان و سفید کردن دندان می شود بدون اینکه هیج تراشی بر روی دندان هایتان صورت بگیرد.

اجزای تشکیل دهنده ونیر کامپوزیت دندان از ترکیب ذرات فیلر به وجود می آیند و دارای مقاومت بالایی می باشند. ونیر کامپوزیت های دندان از ترکیبی خمیری مانند تشکیل می شوند که با امواج نوری با طول موج خاص سفت شده و ظاهری زیبا به دندان های شما می بخشند.

امروزه ونیر کامپوزیت های جدید دندانی به جز اینکه استحکام بالایی دارند فاقد تخلخل بوده و بسیار عالی پولیش می شوند و طول عمرشان نیز افزایش یافته است.

نکته : ونیر کامپوزیت های دندان با توجه به نوع و جنس، قیمت های متفاوتی دارند. همچنین لازم است بدانید قیمت ونیر کامپوزیت دندان واحدی حساب می شود. یعنی برای هر دندان جدا محاسبه می گردد.

امروزه پیشرفت در ساخت مواد کامپوزیتی به حدی رسیده است که تقریبا هر مشکل دندانی از جمله به هم ریختگی های دندانی، شکستگی دندان ها، پر کردن دندان ها، بستن فاصله بین دندان ها و مهم تر از همه انجام اصلاح طرح لبخند را با کامپوزیت ونیر ممکن ساخته است.

قیمت کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران با توجه به، به صرفه بودن کامپوزیت ونیر و سرعت انجام این درمان تنها در یک جلسه، آن را به یک روش پرطرفدار تبدیل کرده است به طوری که در طول یک جلسه می توان دندان ها و لبخندی فوق العاده زیبا را تجربه کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزينه ايمپلنت دندان ، قيمت لمينت دندان و قيمت كامپوزيت ونير با کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران در ارتباط باشید و از ما مشاوره رایگان دریافت کنید

5 پاسخ

تعقیب

 1. […] قيمت كامپوزيت ونير در دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران […]

 2. […] مواردى كه در بالا ذكر شد، به بيمار پيشنهاد مى شود تا با کامپوزیت ونير ها لبخند خود را اصلاح […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *