تغذیه مناسب در طول درمان ایمپلنت دندان

(بهترین متخصص ایمپلنت)

درمان ایمپلنت دندان که از بهترین روش های درمانی برای جایگزین دندان های از دست رفته است، نیاز به مراقبت های ویژه ای بعد از جراحی درمان دارد. بیمارانی که درمان ایمپلنت دندان را انجام می دهند معمولا ترس از مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت دندان را نیز دارند. باید بدانید که تغذیه بعد از درمان ایمپلنت دندان نقش بسیار مهمی در بهبود و ترمیم زخم های درمان ایمپلنت دندان دارد. بیمار باید مواد مغذی را به صورت مداوم دریافت کند و تمامی وعده های غذایی خود را به طور کامل میل کند.

ایمپلنت در غرب تهران

بهتر است بدانید که بیمار در روز جراحی ایمپلنت دندان باید از خوردن غذاهای سفت خودداری کند چرا که لثه با خونریزی و درد همراه است و استفاده از غذاهایی که بافت لثه را تحت تاثیر قرار می دهند و نیاز به ایجاد فشار در ناحیه درمانی دارند، به بیمار پیشنهاد نمی شود. استفاده از غذاهای نرم مانند سوپ و غذاهای آبکی که سرد شده باشند، در روز جراحی ایمپلنت دندان مناسب هستند و به بیمار پیشنهاد می شود. با خوردن غذاهای نرم، به بافت های پیوند خورده، آسیب نمی رسد و از طرفی مایعات نقش مهمی در بهبود سریع تر زخم ها دارند.

 در طول درمان ایمپلنت دندان استفاده از سبزیجات نقش مهمی در روند بهبودی دندان ها خواهد داشت از این رو استفاده از این ترکیبات را فراموش نکنید. بعد از دو هفته دندان ها کمی محکم تر می شوند اما همچنان بافت های لثه حساسیت دارند و نباید فشار زیادی به آن ها وارد کرد. شما می توانید سیب زمینی نرم شده، ماست و پودرهای کلسیمی استفاده کنید. اگر دلتان می خواهد غذای گوشتی بخورید بهتر است از گوشت ماهی های فلسی که نیازی به جویدن های طولانی ندارند استفاده کنید. خوردن گوشت های دیگر در این دوره با سختی همراه است، چرا که این گوشت ها معمولا سفت خواهند بود و نیاز به جویدن های بسیار بالایی دارند.

موادی که نباید بعد از انجام درمان ایمپلنت دندان استفاده کرد : 

  • از مصرف غذاهای گرم بپرهیزید.
  • از خوردن غذاهای فلفلی در این دوره خودداری کنید.
  • خوردن شیرینی جات در هفته های اول جراحی ایمپلنت دندان ممنوع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *