آیا لمینت دندان از روی دندان کنده می شود

(قیمت لمینت دندان)

لمینت دندان یکی از درمان های پرطرفدار برای اصلاح و ترمیم دندان در دندانپزشکی می باشد اما باید بدانید که دندانپزشکان معتقدند دندانی که روی آن ترمیم لمینت دندان انجام شده به همان اندازه پوسیده می شود که دندان طبیعی دچار پوسیدگی می شود، بنابراین به همان اندازه که به دندان طبیعی اهمیت بهداشتی داده می شود باید به دندانی که لمینت شده نیز اهمیت داده شود تا سالم بماند. در واقع درمان لمینت دندان فقط به عنوان پوششی بر روی دندان ها قرار می گیرد که اگر بهداشت دهان رعایت نشود باعث ایجاد پلاک میکروبی در آن شده و دندان لمینت شده نیز پوسیده می شود.
 • به یاد داشته باشید که اگر محیط دهان با تغییرات گرما و سرما روبه رو شود باعث جدا شدن لمینت دندان از روی دندان می شود، 
 • از خوردن و گاز زدن خوراکی و میوه های سفت و سخت جدا خودداری کنید و مراقبت های لازم را رعایت کنید تا عمر لمینت دندان افزایش پیدا کند.
 • باید کارهای مراقبتی لازم را انجام داد تا از آسیب رسیدن به لمینت دندان هایمان جلوگیری کنیم.

قیمت لمینت دندان

آيا امكان دارد لمينت از روى دندان كنده شود ؟

در پاسخ بايد بگوييم لمينت ها بسيار محكم به دندان باند مى شوند. قبل از چسباندن لمینت، دندان ها باید آماده شوند. بنابراين دندان ها تمیز می شوند تا آماده اتصال محکم تر لمینت به آن ها شوند و بعد دندانپزشک با چسب مخصوصی لمینت را به سطح دندان می چسباند. هنگامی که لمینت به درستی در جای خود قرار گرفت، اشعه نور مخصوصی به دندان ها تابانده می شود که چسب استفاده شده را فعال می کند و اتصال لمینت به دندان کاملا محکم می شود. بنابراين امكان كنده شدن لمينت از روى دندان بسيار كم است.

مراحل انجام لمینت دندان :

۱_ مشاوره و تهیه عکس OPG
۲_ آماده سازی دندان ها جهت انجام لمینت دندان
۳_ قالبگیری و ارسال به لابراتوار
۴_ انتخاب رنگ و پرو لمینت دندان
۵_ چسباندن روی دندان و رفع عیب های احتمالی

2 پاسخ
  • دکتر مهرداد نقشینه
   دکتر مهرداد نقشینه گفته:

   سلام دوست عزیز
   طبق مطلبی که انتشار داده شده باید شما حتما مراقبت های لازم را انجام داده و از گاز زدن میوه و خوراکی های سفت و چسبنده خودداری کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *