خدمات ترمیمی و زیبایی کلینیک مهراد

ترمیمی

شروع غالب بیمارى هاى دندانى، از پوسیدگى هاست. پوسیدگى هرچند جزئى و کم، نیاز به ترمیم دارد تا بتوان از گسترش آن و حتى رسیدن آن به عصب دندان جلوگیرى کرد. از این رو اهمیت تجربه و تخصص پزشک ترمیمى در تشخیص به موقع و صحیح پوسیدگى مشخص مى گردد. ترمیم شکستگى ها، رفع معایب تاج دندان ها و ترمیم سایش هاى دندانى، از دیگر خدماتى است که توسط دندانپزشک متخصص ترمیمى مى تواند به بهترین نحو صورت گیرد. در بسیارى از مواقع متخصص ترمیمى مى تواند از تراش خوردن دندان و زیر روکش رفتن آن جلوگیرى نماید. کیفیت مواد مورد استفاده در درمان هاى ترمیمى، و همچنین رنگ مواد پرکننده، از مهمترین مواردى است که جهت تأمین سلامت و زیبایى دندان افراد باید مورد توجه قرار گیرد.

دندانپزشکی مدرن راه های فراوانی را پیش روی دندانپزشک شما می گذارد که دندان های شما را به طبیعی ترین شکل ممکن ترمیم کند. ترکیبی از تکنیک های پیشرفته مواد باند شونده (چسبنده) به سطح دندان و تولید مواد بسیار با دوام و با کیفیت همرنگ و شبیه به دندان کم کم باعث جایگزین شدن ترمیم های کامپوزیتی (همرنگ) به جای مواد نقره ای رنگ شده است.

در این روش درمانی دندانپزشک با ساخت مجدد بافت و مرمت دندان زیبایی دندان ها تکمیل می نماید ، این روش علاوه بر اینکه درمانی است می توان ایرادات ظاهری دندانها را برطرف نماید

روش های ترمیم دندان

  • روش ترمیم غیرمستقیم

  • روش ترمیم مستقیم

روش دندانپزشکی ترمیمی مستقیم دندان

در روش درمان با کمک روش ترمیم مستقیم دندان ها ،ابتدا حفره های آماده شده را جایگزین می کنند،این حفره ها شامل ، آمالگام، رزین آینومر و برخی رزین های کامپوزیت می باشند.قبل از جایگزینی کامل حفره ها نیاز است تا به طور کامل حفره ها جایگزین گردند.

روش دندانپزشکی ترمیمی غیرمستقیم دندان

در این روش دندانپزشکی نیاز است که بیمار جهت ترمیم چند جلسه مراجعه نماید ، حداقل جلساتی که نیاز است شخص مراجعه کند دو جلسه است.در این روش درکلینیک دندانپزشکی مهراد ابتدا دندان ها را تراش می دهند و سپس با کمک مواد یک قالب را تهیه می کنند و به لابراتور دندانپزشکی ارسال می کنند.سپس در لابراتور دندانپزشکی قالب را تهیه می کنند . بعد از تهیه قالب باید حفره آماده گردد ،دندانپزشک زیبایی حفره ها را به منطور ترمیم متصل می کند و اقدامات را برای اصلاح انجام می دهد.

مراقبت های لازم پس از ترمیم دندان