جرمگیری دندان با لیزر

جرمگیری دندان در غرب تهران پاکسازی دندان ‌ها با استفاده از ابزار های دندانپزشکی است.  استفاده از این ابزارها که به فرآیند جرمگیری دندان کمک می ‌کند. جرمگیری دندان، سطح دندان را تمیز کرده و زبری آن را رفع می کند. متد مختلفی برای جرم گیری وجود دارد. یکی از مدرن ترین این متد ها جرمگیری دندان با دستگاه لیزر می باشد. در این مطلب قصد داریم راجع بهاین متد نوین صحبت نماییم.

جرم دندان

جرم دندان حالت سخت شده پلاک دندان می باشد. طی فرایند تشکیل جرم، باکتری های موجود در پلاک دندان توسط فسفات کلسیم موجود در بزاق کلسیفیه شده. ساختار سخت و زبری را بر روی سطح دندان تشکیل می دهد.  بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که زمانی که جرم به مدت طولانی روی دندان ها قرار دارد باعث می شود که مقداری از استخوان های نگه دارنده دندان تحلیل بروند. اما به خاطر وجود جرم و چسبیده شدن دندان ها به هم این لقی احساس نمی شود اما بعد از جرمگیری دندان بیمار متوجه این لقی می شود. الته این موضوع برای همه افراد اتفاق نمی افتد. زمانی که فرد دندان های سالمی دارد و زود تر جرمگیری را انجام می دهد این مشکل را نخواهد داشت. این ساختار مشکلاتی که در زیر ایجاد شده اند را ایجاد می کند.

·         بیماری های لثه

·         پوسیدگی دندان

·         بد بویی دهان

·         تغییر رنگ در دندان ها

چرا دندان هایمان جرم می گیرند

بهتر است بدانید که حتی اگر شما بهترین بهداشت دهان را داشته باشید، باکتری هایی در دهان هستند که همراه با پروتیین ها و باقی مانده ها ومحصولات جانبی مواد غذایی، لایه نازکی با عنوان پلاک دندانی را بر روی دندان ها تشکیل می دهند.

جرمگیری دندان با لیزر

همانگونه که در بالا اشاره گردید جرمگیری با لیزر یکی از متد نوین دردندانپزشکی می باشد. در این روش برای جرم گیری از لیزر استفاده می شود. در واقع برای از بین بردن باکتریها و تحریک بافتها از این وسیله کمک می گیرند. در این روش جرم های دندانی با استفاده از دستگاههای مخصوص و همچنین لیزر از بین می برند.

فواید جرمگیری با لیزر

  •  بافتهای پاکسازی شده التیام می یابند.
  •  سطح جونده دندان پاکسازی شده است.
  •  استخوان تحلیل رفته اطراف دندان دوباره رشد کرده و به دندان متصل شده و آن را پشتیبانی می کند.
  • ریسک ابتلا به بیماری های لثه در آن بسیار پایین است.
  •  این روش برای از بین بردن جرم های حاصل از استعمال دخانیات، چایی و قهوه است.
  • برخلاف روش سنتی خطر صدمه دیدن مینای دندان بسیار پایین است.

معایب جرمگیری با لیزر

یکی از معایب این روش که باعث می شود بسیاری افراد از این روش استفاده ننمایند، هزینه بالای آن می باشد. در واقع مهمترین مشکل این متد گران بودن آن می باشد. البته میزان هزینه این روش به موارد مختلفی بستگی دارد. مثلا میزان جرم دندانها، میزان خرابی دندانها، دستگاه مورد استفاده برای جرم گیری و سایر موارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *