چرا دندان هایمان تیر می کشد

(جراحی دندان در غرب تهران)

تا به حال برایتان پیش آمده که زمان خوردن نوشیدنی های سرد و یا بستنی دندان هایتان تیر بکشید؟ آیا دلیل تیر کشیدن دندان هایتان را در این مواقع می دانید ؟ تیر کشیدن دندان که باعث ناراحتی فرد هم می شود دلایل متعددی دارد که در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم

جراحی دندان در غرب تهران
 • حساسیت های دندانی :

  توجه داشته باشید که خوردن و یا نوشیدن غذا ها و همچنین نوشابه های اسیدی مینای دندان را از بین می برد و سبب حساسیت دندانی و تیر کشیدن دندان های شما می شود.

 • خوردن غذا های داغ :

  خوردن غذاهای خیلی داغ ممکن است باعث ترک برداشتن دندان شود و همچنین باعث می شود دندان هایتان در زمان مصرف غذاهای سرد تیر بکشد.

 • عدم استفاده درست از مسواک :

  به یاد داشته باشید زمانی که درست از مسواک استفاده نشود و مسواک را خیلی محکم بر روی دندان بکشید مینای دندان شما تحلیل می رود و این خود یکی از علل تیر کشیدن دندان است.

 • خوردن غذا های ترش و شیرین :

  بهتر است بدانید که غذاهای خیلی ترش و همچنین خیلی شیرین به علت دارا بودن مقادیر زیاد مواد اسیدی باعث آسیب جدی به مینای دندان و تیر کشیدن آن می شود.

 • تحلیل رفتن لثه :

  یکی از دلایل مهم که باعث تحلیل رفتن لثه می باشد مسواک زدن نادرست است که تحلیل رفتن لثه علاوه بر تیر کشیدن دندان و احساس درد و نارحتی ممکن است باعث بروز بیماری های لثه ای شود.

 • پوسیدگی دندان :

  هنگامی که دندان دچار پوسیدگی می شود مینای دندان آسیب می بیند و بافت مغز دندان نمایان می شود. در این هنگام با هر تغییر حتی کوچک، شما احساس ناراحتی و درد در دندان می کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *