بلیچینگ دندان و سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان(مهراد)

سفید کردن دندان چیست؟

بلیچینگ و سفید کردن دندان یکی از امن ترین راه هایی است که میتواند دندان ها را سفید تر و لبخند شما را زیباتر کند.در بلیچینگ و سفید کردن دندان اتفاق خاص و عجیب و غریبی نمی افتد،بلکه فقط رنگدانه های مواد غذایی که در دندان ها نفوذ کرده اند را از بین می برد.

بعد از بلیچینگ (سفید کردن دندان ) ، دندانها تا چه مدت سفید می مانند؟

این موضوع هم بستگی به بهداشت دهان فرد و هم رژیم غذایی او دارد. استفاده کمتر از غذاها و نوشیدنیهای رنگدانه دار کمک میکند دندانها به مدت طولانی تری سفید بمانند. ضمنا بلیچینگ (سفید کردن دندان ) درمانی است که باید هر چند وقت یکبار تکرار شود تا رنگ دندانها به صورت دایمی سفید بمانند.

آماده سازی دهان برای بلیچینگ (سفید کردن دندان )

قبل از اقدام به بلیچینگ (سفید کردن دندان ) باید دندانهای پوسیده را ترمیم کنیم. باید بدانیم که بلیچینگ (سفید کردن دندان ) بر روی پر کردگی ها ، روکش ها، لمینت ها و نواحی زرد ریشه ناشی از تحلیل لثه تاثیری ندارد.
قبل از اقدام به بلیچینگ (سفید کردن دندان ) انجام جرمگیری (در صورت وجود جرم ) و برساژ به نتیجه گیری بهتر می انجامد.

عوارض بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان ) چیست؟

اصولا بلیچینگ (سفید کردن دندان ) اگر تحت نظارت دندانپزشک انجام بگیرد عارضه خاصی ندارد ،فقط ممکن است دندان ها را تا مدتی حساس کند که این مورد نیز معمولا با خمیردندان های ضد حساسیت قابل درمان است.

نحوه سفید کردن دندان در خانه و مطب :

بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها درمانی است که در آن بد رنگی‌ها و رنگ‌ دانه‌ هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان‌ها شده است و حتی بعضی بدرنگی‌ های ژنتیکی را بر طرف و دندان‌ هایی سفید و زیبا را به شما هدیه می‌کند.

راه‌های سفید کردن دندان‌ها (بلیچینگ) :ماده اصلی سفیدکننده دندان‌ها Carbamide Peroxide و Hydrogen Peroxide است که باعث اکسید‌شدن رنگ‌دانه‌های رسوب‌کرده بین هرم‌های مینایی‌شده و آن‌ها را از بین می‌برد. به مرور زمان این ماده به قسمت‌های زیرین مینا در عاج نفوذ می‌کند و رنگ آن را روشن‌تر می‌کند و باعث سفید شدن دندان می‌شود.

دو روش کلی برای سفید کردن دندان‌ها با بلیچینگ وجود دارد که از نظر مراحل و هزینه بلیچینگ دندان متفاوت هستند.

سفید کردن دندان در خانه (Home Bleaching) :در این روش دندان‌پزشک شما در یک جلسه از فک بالا و پایین شما قالب‌گیری می‌کند و در جلسه بعد یک جفت تری شفاف به شما تحویل می‌دهد که به اندازه میزان موادی که لازم است روی دندان‌های شما بماند تا سفید شود بین دندان‌ها و تری فضا تعبیه شده است. در این جلسه ماده لازم برای بلیچینگ در خانه به شما داده می‌شود.

سفید کردن دندان در مطب (Office Bleaching) :در این روش با استفاده از مواد مخصوص از لثه‌ها محافظت می‌شود، سپس مواد سفیدکننده با غلظت بالا روی دندان‌ها گذاشته می‌شود. ماده موثر بعضی از این مواد به صورت شیمیایی فعال می‌شود، بعضی با نور و بعضی با گرما و فرق چندانی بین آن‌ها وجود ندارد. هزینه بلیچینگ به این روش با روش بلیچینگ در منزل کمی متفاوت است.

نکات مهمی که باید هنگام سفیدکردن دندان‌ها مورد توجه قرار داد :

  • در طول درمان، مصرف توتون، دخانیات، چای، قهوه و نوشیدنی‌های تیره‌رنگ را کاهش دهید، زیرا این مواد ممکن است در روند سفید کردن دندان‌ها تاثیر منفی بگذارد و حتی مجددا آن‌ها را تیره کند.

  • بهداشت دهان را در طول دوره سفید کردن دندان‌ها کاملا رعایت کنید.

سفید کردن دندان

یک لبخند استاندارد و زیبا به لبخندی می گویند که دندان ها در موقعیت درست و صحیح در رابطه با سایر دندان ها، لب ها و بافت نرم دهان قرار گرفته باشند.دندان های قرینه و متناسب با هم ، با رنگی طبیعی و منظم در کنار هم يك لبخند استاندارد و زیبا را تشكيل می دهند.

پروسه ى بليچينگ (سفید کردن) دندان به اين صورت انجام مى شود كه رنگ دانه هاى مواد غذايى كه در طول سال ها در دندان ها نفوذ كرده اند شكسته مى شوند و شما رنگ طبيعى و زيباى دندان هاى خود را به دست می آوريد.

سفید کردن دندان درکلینیک دندانپزشکی خوب مهراد درغرب تهران

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] دندانهای پوسیده را ترمیم کنیم. باید بدانیم که بلیچینگ بر روی پر کردگی ها،روکش ها،لامینت ها و نواحی زرد ریشه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *