کاربرد بریج دندان

(بهترین متخصص ایمپلنت)

زمانی که فرد یکی از دندان هایش را به دلایلی از دست می دهد و جای خالی آن در دهان خودنمایی می کند، می توان به کمک بریج این جای خالی را بست یا پر کرد. بریج دندان یک دندان مصنوعی می باشد که توسط دندان های طرفین در جای خود نگه داشته می شود.

دندانپزشکی خوب در غرب تهران

ممكن است بعضی از افرادى كه يكى از دندان هاى خود را از دست داده اند، به هر دليلى شرايط ايمپلنت كردن دندان را نداشته باشند. در اين صورت يكى از پيشنهادات دندانپزشكان براى جايگزينى دندان از دست رفته بريج است. همانطور که در تصویر بالا می بینید در روش بريج دو دندان كنارى محل بی دندانى تراشيده مى شوند و يک روكش براى دو دندان تراشيده شده كه در ميانشان جايگزين دندان از دست رفته قرار دارد ساخته مى شود.

دندانپزشکی دکتر مهرداد نقشینه : ايده آل ترين حالت براى انجام بريج اين است كه دو دندان كنارى محل بى دندانى عصب كشى شده يا از قبل روكش شده باشند. البته همچنان تاكيد می كنيم كه بهترين راه جايگزينى دندان از دست رفته ايمپلنت دندان است.

بریج ها می توانند تا زمانی که دندان های اطراف قدرت نگه داشتن آن ها را داشته باشند، در دهان بمانند. در صورتی که دندان های اطراف این جای خالی، ضعیف، شکسته و یا به هر طریقی قادر به نگه داشتن بریج نباشند، می توان از گزینه های دیگری نظیر ایمپلنت دندان برای پرکردن جای خالی دندان استفاده کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *