کارهایی که به دندان‌ آسیب جدی وارد می ‌کند

(دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه)

اگر که سلامت دندان‌ هایتان برای شما بسیار مهم است، باید حتما به یاد داشته باید که برخی کارها ممکن است سلامت دندان ‌هایتان را تهدید کند. به عنوان مثال، آسیب ‌های عصبی، بیماری های قلبی هم می‌ تواند سلامت دندان ‌هایتان را تهدید کند.

سفید کردن دندان

۱_ دندان‌ قروچه : 

باید بدانید که فشردن دندان‌ ها بر روی هم می ‌تواند آسیب جدی به دندان ها‌یتان وارد کند. به یاد داشته باشید که دندان ‌های شما، برخی از فشارها را می‌ توانند تحمل کنند، اما در طی زمان و با فشار های بسیار، ممکن است دندان هایتان درد بگیرند یا شل و یا اینکه به مرور شکسته شوند.

۲_ مسواک زدن نامناسب :

درواقع اکثر افراد فکر می کنند که مسواک زدن دندان ‌ها کاری ساده باشد. اما ممکن است مسواک زدن نادرست شما به لثه و دندان‌ هایتان صدمه بزند. باید روش درست مسواک زدن را بدانید تا از این آسیب ‌ها جلوگیری کنید.

۳_ بارداری :

خانم های باردار حتما توجه داشته باشند که بارداری ممکن است موجب بروز بیماری ‌های مربوط به لثه یا خونریزی در هنگام مسواک زدن در شما شود. همچنین احتمال بروز ورم لثه و کرم خوردگی دندان در خانم ‌های باردار زیاد است.

۴_ مشکلات قلبی :

درد در نیمه بالایی بدن، می ‌تواند نشانه حمله‌ قلبی باشد که در این هنگام، ممکن است در شانه، فک، دندان‌ ها و گردن خود، احساس درد و ناراحتی کنید. مراقب علائمی مانند عرق، تپش قلب، حالت تهوع، درد قفسه ی سینه یا تنگی نفس باشید.

۵_ از بین رفتن لثه ‌ها :

زمانی که لثه‌ هایتان از بین می ‌رود، لایه‌ محافظی که روی اعصاب دندان قرار دارد عقب می‌ رود، و باعث بروز درد می‌شود. این می‌تواند نشانه‌ بیماری لثه باشد.

۶_ پر شدن سینوس ها :

جالب است بدانید که درد در دندان‌ های فوقانی ممکن است نشانه‌ عفونت سینوسی باشد. این امر، بسیار شایع است زیرا دندان‌ های شما، نزدیک به بینی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *