۴ مشکل دندان که ریشه در عادات اشتباه شما دارند

(دندانپزشکی خوب در غرب تهران)

همانطور که می دانید مشکلات دندان یعنی دردها و خونریزی هایی که گاه با تورم و گاه بدون تغییر به سراغمان می آیند، که بهتر است بدانید تمامی این دردها و مشکلات دندانی ریشه در عادات غلط بهداشتی خودمان دارند. در اکثر مواقع شما فقط اگر دندانتان کج شود متوجه می شوید و اینکه قبل از کج شدن دندان چه اتفاقی برای دندانتان افتاده است را نمی دانید وقتی فکر می کنید می بینید کمی احساس درد در لثه هایتان دارید. خب، احتمالا چیزی نیست. حداقل این چیزی است که به خودتان می گویید.متاسفانه اگر این مشکلات به ظاهر کوچک را جدی نگیرید ممکن است باعث ایجاد لکه های زرد رنگ یا درد و التهاب لثه را برای دندان های شما به همراه داشته باشد.

مشکل دندان
کلینیک دندانپزشکی مهراد

۱_  علت دندان درد مداوم و همیشگی :

درد مداوم و دردناک ممکن است چیزی نباشد، اگر فقط یک یا دو روز طول بکشد. ولی دردی که بیش از یک هفته طول می کشد ممکن است نشانه ای از فشار یا سایش دندانتان باشد. در این صورت بهتر از از محافظ شبانه دندان استفاده کنید.

۲_  علت دندان درد شدید و کوتاه :

جالب است بدانید که اگر هنگام گاز گرفتن، دردی ناگهانی در یک یا چند دندانتان احساس می کنید، ممکن است دچار پوسیدگی یا ایجاد حفره در دندان خود شده باشید. نوع خاصی باکتری وجود دارد که قند رژیم غذایی شما را می گیرد و به اسید تبدیل می کند که سبب پوسیدگی دندان یا ایجاد حفره دندانی می شود و زمانی که این حفره ها عمیق تر شوند باعث ایجاد حساسیت و در نهایت سوراخ هایی در دندان می شود.اگر درد تنها هر از گاهی ایجاد شود و به یک نقطه محدود نباشد احتمالا نگران کننده نیست. ولی اگر مداوم بود به دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه مراجعه کنید.

۳_  علت دندان زرد یا لکه دار :

جالب است بدانید که دندان های زرد یا لکه دار هرگز نشانه ای از نگرانی جدی برای دندان های شما نیست. این لکه های رنگی بر اثر نوشیدن قهوه، چای یا سایر نوشیدنی های تیره یا رنگی ایجاد می شوند. با یک خمیر دندان سفید کننده، نوار یا استریپ strips سفید کننده، یا مراجعه به دندان پزشک مشکلتان حل می شود. 

۴_  علت لق شدن و کج شدن دندان :

اگر احساس می کنید دندانتان لق شده، کج شده یا … این مشکلات دندانی به طور معمول ناشی از بیماری پریودنتال (periodontal) است که باعث شل شدن استخوان اطراف دندان و فکتان می شود.اگر دندان هایتان را به درستی تمیز نمی کنید باکتری ها روی دندان شما یک لایه نازک به نام پلاک ایجاد می کنند. ادامه دادن به عادت مراقبت ضعیف از دندان ها در نهایت سبب سخت شدن پلاک ها و ایجاد جرم روی دندان ها می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *