طول مدت درمان ایمپلنت چقدر است؟

بهترین متخصص ایمپلنت

طول مدت درمان ایمپلنت دندان توسط بهترین متخصص ایمپلنت به چه چیزی بستگی دارد؟

طول مدت درمان ایمپلنت به چندین عامل بستگی دارد. اگر حجم استخوانی که در آن ایمپلنت جای گذاری می شود، به میزان مورد نیاز از ارتفاع و قطر استخوان خوبی برخوردار نباشد، دندانپزشک به پیوند استخوان روی می آورد تا کمبود استخوان اطراف ایمپلنت رفع شود.

مدت زمان درمان ایمپلنت دندان همراه با پیوند استخوان

پیوند استخوان ممکن است همراه با پروسه ی درمان ایمپلنت دندان صورت گیرد و یا قبل از شروع درمان کاشت ایمپلنت نیاز به تامین حجم کافی استخوان اطراف دندان داشته باشیم. در صورتی که قبل از شروع فرآیند کاشت ایمپلنت دندان نیاز به پیوند استخوان داشته باشیم، مدت زمانی حدود ۶ تا ۹ ماه لازم است تا بستر استخوان برای کاشت ایمپلنت دندانی آمادگی پیدا کند. اگر همزمان با کاشت ایمپلنت دندانی پیوند استخوان نیز انجام شود، از زمان شروع کاشت ایمپلنت دندانی مدت زمانی حدود ۴ الی ۹ ماه لازم است تا این پروسه انجام شود.

طول مدت جراحی ایمپلنت دندان

با مواردی که در بالا ذکر شد می توان به این نتیجه رسید که مدت درمان ایمپلنت تا چندین ماه نیز ممکن است به طول بیانجامد. در این مدت دندانپزشک با توجه به کیفیت و کمیت استخوان و نوع ایمپلنت دندانی به بیمار پروتز دندان موقت پیشنهاد می کند تا زیبایی و ظاهر فرد حفظ شود. طول مدت جراحی و کاشت ایمپلنت دندانی معمولا از ۳۰ دقیقه تا ۱۲۰ دقیقه طول می کشد و این زمان مستقیما ربط به تعداد ایمپلنت ها و شرایط دهان بیمار دارد. مواقعی که علاوه بر کاشت ایمپلنت دندانی نیاز به تغییر شرایط کف حفره سینوس در فک بالا داشته باشیم، قطعا این زمان افزایش می یابد.

فرآیندهای دیگر جراحی

برای ادغام استخوانی نیاز است ایمپلنت با استخوان سالم احاطه شود. به منظور بقاء طولانی مدت و کاهش طول درمان ایمپلنت دندان نیاز است بافت نرم سالم ضخیمی (لثه) آن را در بر بگیرد. طبیعی است که اگر استخوان یا لثه معیوب باشد، جراح نیاز به بازسازی آن پیش و یا در حین جایگیری ایمپلنت توسط جراحی های جانبی از جمله پیوند استخوان دارد.

یادآوری : اگر دندانپزشک شما تشخیص دهد که استخوان‌ ها و بافت لثه شما سالم است، اولین مرحله از درمان ایمپلنت را برنامه‌ ریزی می‌کند. در مرحله اول ایمپلنت دندانی توسط عمل جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرد. به طور کلی، حدود سی دقیقه الی یک ساعت طول می‌ کشد تا یک ایمپلنت مربوط به یک دندان جایگذاری شود. اگر قرار است که چندین ایمپلنت دریافت کنید، زمان جراحی ممکن است بیشتر طول بکشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه ایمپلنت دندان و بهترین متخصص ایمپلنت دندان در دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *