یونیت های دندانپزشکی

و متخصص دندانپزشکی اطفال

متخصص دندانپزشکی اطفال

یونیت های دندانپزشکی در واقع قلب هر کلینیک دندانپزشکی و کلینیک متخصص دندانپزشکی اطفال می باشد و کوچکترین مشکل در عملکرد آن باعث ایجاد اختلال در کارآیی آن در کلینیک های دندانپزشکی مخصوصا دندانپزشکی اطفال می شود

صندلی دندانپزشکی (بیمار)وسیله ای است که بیماری که در ناحیه دندان و لثه دچار عارضه است برروی آن مستقر می شود و یونیت ابزاری جهت کنترل حرکات صندلی و کلیه اینسترومنت هایی که دندانپزشک به وسیله آن ابزار بیمار را مداوا می نماید، می باشد. تمامی یونیت های دندانپزشکی دارای پایه ای هستند که چراغ دندانپزشکی بر روی آن قرار می گیرد. یونیت ها دارای ورودی های آب و هوا و خروجی فاضلاب می باشند زیرا آب و هوا جهت راه اندازی اینسترومنت ها، پوآر، کویترون، ساکشن، کراشوار و دوش آب لیوان استفاده می شود. یونیت توسط هوای فشرده، آب و الکتریسیته از طریق کلید یا پدال فعال می گردد.

سطوح یونیت باید کاملا صاف و صیقلی باشد تا به راحتی تمیز و ضد عفونی گردد و تحت تاثیر محلول های ضد عفونی کننده،رنگ آن خراب نشود(به همین دلیل یونیت هایی که رنگ سطح آن پخته شده اند ایده آل می باشند)

یونیت دندانپزشکی در یک کلینیک دندانپزشکی یکی از تجهیزات مهم می باشد. یونیت های دندانپزشکی دارای یک صندلی و اینسترومنت هایی هستند که بیمار بر روی صندلی یونیت قرار می گیرد و دندانپزشک با کمک تجهیزات یونیت دندانپزشکی، بیمار را درمان می کند. صندلی های آن آسایش و راحتی بیمار را در طول انجام کار دندانپزشک فراهم می کند. همچنین یونیت های دندانپزشکی دارای ابزارهایی هستند که می تواند جهت حرکت صندلی را تنظیم کند و کار را برای دندانپزشک راحت تر کند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده یونیت های دندانپزشکی :

  • کنسول یا همان میز دندانپزشک

  • میز دستیار

  • چراغ و پایه و بازوی آن

  • دوش آب لیوان به همراه کاسه کراشور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *