بهترین متخصص ایمپلنت

بهترين راه جايگزين كردن دندان از دست رفته ايمپلنت دندان است.تصوير بالا قبل از ايمپلنت دندان، و تصوير پايين دندان هاى بيمار را در حين ايمپلنت كردن دندان نشان مى دهد.توصيه مى شود تا دو يا سه ماه بعد از دست دادن دندان هاى دائمى خود حتما براى ايمپلنت كردن دندان اقدام كنيد تا استخوان فك و لثه ى شما تحليل نرود و يك ايمپلنت دندان بی دردسر داشته باشيد.

ایمپلنت دندان فوری چیست؟

در برخی موارد خاص اگر شریط استخوانی دندان خیلی مساعد باشد می توان تاج را بلافاصله به ریشه کاشته شده متصل کرد که احتمال شکست درمان تا ۲۰% افزایش می یابد.برای انجام این کار باید عرض و طول استخوان ایده آل باشد و تراکم استخوان هم به حدی باشد که بتوان ایمپلنت دندان را با نیروی ۶۰ نیوتن بست. پروتز این ایمپلنت دندان باید کوتاه باشد که در هنگام جویدن به فیکسچر فشار وارد نشود و نیز باید از جنس کامپوزیت یا آکریل باشد. ایمپلنت دندان فوری فقط برای ۶ دندان قدامی انجام می گیرد که جنبه زیبایی دارند  و در نواحی خلفی به خاطر افزایش فشار بهتر است که اینکار انجام نشود.بعد از مدت پنج ماه روکش موقت با روکش اصلی تعویض می شود.

بهترین متخصص ایمپلنت

زمانی که در یک یا دو فک تمام دندان ها از دست رفته باشند درمان با ایمپلنت بهترین روش جایگزینی دندان ها است. روش اول این است که در ازای هر دندان از دست رفته یک ایمپلنت دندان نصب شود و روی هر کدام یک روکش مناسب گذاشته شود اما این روش درمان مشکل تر و بسیار پرهزینه است.

در روش دوم مانند تصوير، برای بیمار ابتدا یک دست دندان مصنوعی ساخته می شود سپس این پروتز روی تعداد مشخصی ایمپلنت های مخصوص (overdenture) نصب می شوند. اين روش آسان تر است و هزينه ى مناسب ترى در بر دارد.

شرایط لازم برای انجام ایمپلنت دندان فوری :

  • رعایت بهداشت دهان ودندان
  •  عدم وجود براکسیزم ( دندان قروچه)
  • وجود حداقل ۱۳ میلیمتر طول مفید استخوان
  •  تیپ یک یا دو یا حداکثر ۳ استخوانی ( از نظر تراکم)
  •  ۶ دندان قدام بالا و یا فک پایین بصورت گروهی یا تک تک وجود حداقل ۶ میلیمتر عرض استخوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *