۰
(۰)
دندانپزشکی خوب در غرب تهران

احتمال برگشت درمان در ارتودنسى دندان وجود دارد. می توان گفت «برگشت» بخشی جدایی ناپذیر از درمان ارتودنسی دندان است. این وضعیت درصورتی که بیمار دستور متخصص را برای استفاده منظم از پلاک های نگهدارنده بعد از درمان ثابت نادیده بگیرد یا در بیمارانی که توسط دندانپزشک غیرمتخصص ارتودنسی درمان شده اند، مشاهده می شود.

دلیل برگشت درمان ارتودنسی دندان در اکثر بیماران این است که همواره دندان ها در حال حرکت هستند،دندان ها به تدریج از حالت ردیف و مرتب خود خارج می شوند که انجام یک دوره درمان ارتودنسی دندان دیگر ضروری می شود در درمان ارتودنسی دندان پس از بازکردن سیم کشی حرکت دندان از عوامل مختلف نشات می گیرد که دامنه آن از ژنتیک تا عادت به دندان قروچه متغیر است

دلایل برگشت ارتودنسی :

 • سن :

  بالاتر رفتن سن در ضغیف شدن دندان ها نقش به سزایی دارد.همان طور که مینای مخافظ دندان به مرور ساییده و نازک می شود دندان هم تحت فشار خم و جا به جا می گردد.حرکت دندان در اثر افزایش سن در دندان‌های پیشین پایین رایج‌تر است.

 • دندان غائب :

  از دست دادن یک دندان و جای خالی آن فضایی را برای بقیه دندان‌ها ایجاد می‌کند که حرکت قابل توجه دندان‌ها را تسهیل می‌کند و به نامرتبی دندان ها دامن می‌زند.

 • ژنتیک :

  حتی اگر دندان‌های دائمی به نحوی ردیف و مرتب درآمده باشد، ژنتیک باعث کج و نامرتب شدن دندان‌ها در دوران بزرگسالی می‌شود.

 • دندان قروچه :

  ساختار نگهدارنده دندان های مرتب شده در درمان ارتودنسی دندان برای عادت به موقعیت جدید نیاز به زمان دارد.دندان‌ها به مرور زمان در وضعیت جدید تثبیت می‌شود، اما همواره احتمال برگشت ارتودنسی وجود دارد.

ارتودنسی دندان در دندانپزشکی دکتر مهرداد نقشینه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش