توصیه های پس از درمان پروتز دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه

بهترین متخصص ایمپلنت

 نکته هایی برای مراقبت از پروتز:

۱٫ رعایت بهداشت دهان را تمرین کنید

برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی، مهم است که به طور مرتب مسواک بزنید. عفونت ها ممکن است لثه های شما را تضعیف کنند. اگر این اتفاق بیافتد، پروتز شما در معرض خطر قرار می گیرد.

۲٫ دندانپزشک خود را برای بررسی های منظم ملاقات کنید

 

اگر دندان مصنوعی دارید، برنامه های دوساله را با دندانپزشک خود برنامه ریزی کنید. دندانپزشک می تواند ایمپلنت های دندانی و دندان های پروتز شما را به درستی بررسی کند، تا در شرایط خوبی قرار داشته باشند.

۳٫ اجتناب از خوردن غذا و نوشیدن نوشیدنی های رنگ دار

 

قهوه و زغال اخته و تمشک نیز باعث رنگ گرفتن دندان ها هستند. از دندان مصنوعی خود هر چیزی که می تواند به طور بالقوه دندان های شما را لکه کند محافظت کنید. با استفاده از مسواک زدن و شستشو دندان با آب بعد از استفاده از خوراکی های رنگی نیز می توانید پروتز خود را سالم نگه دارید

۴٫ نحوه مسواک زدن پروتز ها

 

پروتزهای خود را روزانه، مسواک بزنید اما نه با خمیر دندان. خمیردندان ساینده است و خراشهای میکروسکوپی ایجاد می کند که در آن مواد غذایی و پلاک گیر می کنند. همانند دندان های طبیعی دندان ها باید روزانه مسواک زده شوند تا مواد غذایی و پلاک حذف شوند. مسواک زدن باعث جلوگیری از ایجاد لکه های دائمی روی دندان مصنوعی می شود.

۵٫ مراقبت هنگامی که از پروتز استفاده نمی کنید

 

هنگامی که از پروتز ها استفاده نمی کنید دقت کنید پروتزها بایستی مرطوب نگه داشته شوند و در آب قرار داده شوند ولی پروتزها هرگز نباید در آب گرم قرار بگیرند. دندانپزشک شما بهترین روش برای مراقبت از دندان مصنوعی را به شما پیشنهاد می کند.