۰
(۰)

تراش دندان ها برای نصب لمینت دندان

(دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه)

یکی از راههای زیبایی در چهره، داشتن لبخندی زیبا می باشد. لبخند زیبا موجب افزایش زیبایی شما می گردد. برای داشتن لبخند زیبا نیاز به دندانهای صاف و یکدست و سفید می باشد. برای داشتن همچین دندانهایی نیاز به روشهایی همچون لمینت و یا کامپوزیت ونیر می باشد. لمینت دندان یکی از برترین روشهای زیبایی در بین مردم و دندانپزشکان سرتاسر دنیا به شمار می رود. با کاشت لمینت دندان لبخندی زیبا برای خود ایجاد نمایید. تراش دندان برای لمینت مهم ترین بخش برای نصب لمینت می باشد.

تراش دندان برای لمینت

لمینت چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است کمی راجع به لمینت بدانیم. لمینت یک روش زیبایی دندان می باشد و بهترین روش برای پوشاندن دندانهای بد رنگ و به هم ریخته می باشد. لمینت روکشی است که بر روی بخش جلویی دندانها قرار می گیرد و آنها را پوشش می دهد. جنس این پوشش سرامیک براق بوده و ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارد. نصب لمینت بر روی دندان ها هم به صورت تکی هم بصورت تعدادی اجام می گیرد.همچنین امکان تغییر رنگ لمینت نسبت به رنگ دندانهایتان هم در صورت درخواست شما هم ممکن است. لمینت ها بسیار مقاوم می باشند. ترکیبات سرامیک تشکیل دهنده لمینت ها ترکیب بسیار مستحکمی را ایجاد کرده است. یکی دیگر از مزایای لمینت قیمت به صرفه آن است. روشهای زیادی برای زیبایی دندانها وجود دارد. یکی از ارزانترین و مقرون به صرفه ترین این روشها لمینت می باشد.

تراش دندان در لمینت

لمینت، یک روکش نازک می باشد که برای اصلاح لبخند شما بر روی دندانهای شما نصب می گردد. برای نصب روکش لمینت برای دندان نیاز به ایجاد برشهایی بر روی دندان می باشد. بهمین جهت یک نکته مهم که باید در نظر گرفت، حتما این کار باید نزد یک دندانپزشک ماهر و با تجربه انجام گردد. در غیر این صورت امکان شاهد بودن نتایج نامطلوب و غیر قابل جبران وجود دارد.لمینت دندان انواع مختلف دارند. هر کدام از اینها یک سری مزیت و معایب دارند. نتیجه نهایی نصب روکش های لمینت بسته به مهارت دندانپزشک دارد. اگر بهترین و با کیفیت ترین نوع لمینت را هم بخواهید نصب کنید ولی دندانپزشک مهارت لازم را نداشته باشد، مطمئنا نتیجه دلخواه را نخواهیدگرفت.

علت تراش دندانها در لمینت

بسیاری از دندانپزشکان سنتی این روش را نمی پسندند زیرا باور دارند که برش دادن دندان باعث ضعیف و نابود کردن آن می گردند.  آنها اعتقاددارند که با تراشیدن دندان مینای آن از بین می رودو بدنبال آن عواقبی برای فرد وجود خواهد داشت. اگر این کار توسط دندانپزشکی که ماهر نمی باشد انجام گردد، احتمال نابودی دندان زیاد می باشد. البته اگر این روش دندانپزشکی حاذق انجام گردد مزیت های فراوانی هم دارد.

در کل برای انجام لمینت باید بستر دندان برای قرار دادن روکش مهیا گردد. یکی از اصولی ترین کارها برای این منظور تراشیدن دندان می باشد. ایجاد یک تراش جزیی بر روی دندان فرد مشکل خاصی را برای فرد ایجاد نمی کند. زیرا لمینت مانند یک روکش  بر روی آن قرار می گیرد و سرتاسر ناحیه دندان را می پوشاند.

میزان تراش کلی دندان برای هر دندان وهر فردی متفاوت می باشد. بعنوان مثال، برای دندان های صاف نیاز به برش خیلی کمتری می باشد. و برعکس آن وقتی دندانی کج و ناهموار باشد، برای تنظیم محل نصب روکش طبیعتا باید برش بیشتری داده شود.

مقدار دقیق تراش دندان برای نصب لمینت

همانگونه که اشاره شد، تراش دندان برای نصب لمینت بستگی به خود دندان دارد و مقدار ثابتی نمی باشد. در حالت کلی بسته به نوع دندان و همچنین نوع لمینت به کار رفته برای نصب میزان برش متغیر می باشد. ولی درکل میتوان گفت که میزان تراش دندان بین ۰/۵ تا ۰/۸میلیمتر متغیر خواهد بود. در کل تراش بیش از ۰/۸میلی متر نیاز نیست.

در مواقعی که دندان فرد زیاد کج شده باشد از این روش برای ترمیم و زیبایی آن نمی توان استفاده نمود. چون اگر اصرار به کار بردن این روش باشد، احتمال نابودی دندان وجود خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش