نکاتی درباره خلال دندان که بهتر است بدانید

(دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه)

جالب است بدانید که خلال دندان وسیله ای که برای تمیز کردن بین دندان ها از آن استفاده می کنید اغلب بیشتر از آن که باعث تمیز کردن دندان ها شود به لثه ها آسیب می رساند طبق تحقیقاتی که انجام شده در حین استفاده از خلال دندان ممکن است برخی از مواد از بین دندان ها از بین بروند اما باقی آن ها در لثه ها فرو رفته و باعث عفونت لثه ها می شود، اگر که از خلال دندان استفاده می کنید باید بدانید که خلال دندان باعث آسیب رسیدن به مینای دندان ها نیز می شود.

کلینیک دندانپزشکی خوب در تهران

اگر که از خلال دندان استفاد می کنید توجه داشته باشید که : 

  •  زمانی می توانید از خلال دندان استفاده کنید که تکه غذایی بین دندان، قابل مشاهده و بزرگ باشد.

  • باید خلال دندان را به آرامی بین دندان های خود وارد کنید. اگر خلال دندان را به زور و محکم بین دندان ها وارد کنید، باعث آسیب لثه و دندان ها مثل خون آمدن از لثه می شود.

  • از خلال دندان نمی توان به جای نخ دندان استفاده کرد و حداقل دو بار در روز باید دندان های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید

خلال دندان بهتر است یا نخ دندان ؟ از کدام باید استفاده کنیم :

همانطور که می دانید نخ دندان و خلال دندان برای تمیز کردن قسمت هایی از دندان که مسواک نمی تواند آن ها را تمیز کند، استفاده می شوند. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که خلال دندان را نمی توان به جای نخ دندان استفاده کرد و حداقل دو بار در روز باید دندان های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. استفاده از نخ دندان مانند مسواک زدن برای حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان ها لازم و ضروری است چرا که استفاده از نخ دندان بیشتر از خلال دندان باعث از بین رفتن پلاک ها و باکتری های دندانی می گردد.نخ دندان می تواند هم خرده های غذایی بزرگ و هم کوچک را از بین دندان ها خارج کند،. ولی استفاده از خلال دندان بستگی به خودتان دارد و اگر خواستید می توانید از خلال دندان هم در طی روز استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *