۰
(۰)

هوم بلیچینگ چطور انجام می شود

(دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه)

می توان گفت درمان هوم بلیچینگ دندان بدون خطر ترین راه برای سفید کردن دندان ها می باشد. در روش درمان هوم بلیچینگ دندان، دندان‌ها بسته به‌ نوع جنس و شدت زردی، تغییر رنگ دو سه درجه‌ ای پیدا می کنند.که این تغییر رنگ به‌ هیچ وجه به‌ اندازه روش درمان های لمینت و کامپوزیت دندان نیست و تنها با شدت کمتری می تواند دندان ها را سفید کند. با این حال برای‌ آن‌ که درمان هوم بلیچینگ دندان موفق و با تاثیرگذاری بیشتری باشد توصیه می گردد که در چند جلسه صورت گیرد.

موارد مهم پیش از انجام درمان هوم بلیچینگ :

در ابتدای انجام درمان هوم بلیچینگ دندان بیمار باید پیش دندانپزشک برود و دندان های خود را ازلحاظ میزان سلامت تست کند. در حالی که دندان ها  قابلیت کافی نداشته باشند و یا دندان ها دارای پوسیدگی  باشند، ترمیم آن ها بسیار مهم است. در غیر این صورت دندان های آسیب دیده قادر نخواهند بود در برابر عوارض جانبی ماده بلیچینگ مقاومت کنند و در آخر بعد از مدتی تخریب  پوسیده می‌ شوند. بعد از ترمیم دندان های تخریب شده، جرمگیری و بروساژ انجام می شود تا نتیجه مناسب تری دریافت شود.

تاثیر بلیچینگ تا چه مدت باقی می ماند؟

سفیدی حاصل از بلیچینگ دندان می تواند از ۱ تا ۵ سال، بسته به عادت های شخصی شما مانند سیگار کشیدن و نوشیدن چای و قهوه، دوام داشته باشد. در این زمان شما می توانید عمل بلیچینگ را دوباره انجام دهید. این روش می تواند از نظر اقتصادی نیز کم هزینه باشد، زیرا همان گارد دهانی که قبلاً استفاده کرده اید، احتمالاً این بار هم قابل استفاده خواهد بود. علاوه بر آن، مدت زمان درمان جدید بسیار کوتاه تر از درمان اصلی اولیه خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش