سفید کردن دندان

باید بدانید که سفیدکردن دندان روی پر کردگی‌ها، روکش‌ها، لمینت‌ها و نواحی زرد ریشه ناشی از تحلیل لثه تاثیری ندارد. پس اگر قصد داريد هم سفیدکردن دندان و هم كامپوزيت انجام دهيد، ابتدا سفیدکردن دندان را انجام دهيد تا رنگ دندان ها روشن تر شود و ونير ها طبق رنگ روشن دندان هاى شما كار شود، نه رنگ قديمى دندان هاى شما كه زرد تر است.قبل از اقدام به سفیدکردن دندان، انجام جرم‌گیری (در صورت وجود جرم ) به نتیجه‌گیری بهتر می‌انجامد.

تفاوت سفیدکردن دندان با کامپوزیت:

  • سفیدکردن دندان

    در سفیدکردن دندان می توان رنگ دندان ها را سفید کرد و تغییر فرم دندان ها در سفیدکردن دندان قابل انجام نیست.سفیدکردن دندان تنها به افرادی که فقط می‌خواهند رنگ دندان خود را سفید کنند و نیازی به تغییر در فرم، اندازه و شکل دندان خود ندارند و یا دندانهایی مرتب و با سایز مناسب ندارند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

  • کامپوزیت

    در درمان کامپوزیت دندان علاوه بر تغیرر رنگ دندان ها،انداره،فرم و ظاهر دندان ها نیز تغییر می کند.. در روش کامپوزیت بر روی دندان هیچگونه تراشی داده نمی‌شود و کامپوزیت بر روی دندان بدون تراش قرار میگیرد.

اگر فردی قصد سفید کردن دندان و تغییر فرم و اندازه دندان را داشته باشد روش کامپوزیت دندان و اگر تنها هدف سفید کردن دندان باشد سفیدکردن دندان به فرد توصیه می‌گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *